Kvitová získala poosmé ocenění od tenistek za fair play

foto Ilustrační foto - Tenistka Petra Kvitová (na archivním snímku).

St. Petersburg (USA) - Petra Kvitová dál patří podle názoru tenistek k nejčestnějším a nejsympatičtějším hráčkám na okruhu WTA. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu získala v hlasování kolegyň posedmé v řadě a celkově poosmé cenu Karen Krantzckeové za fair play a příkladné vystupování na kurtu i mimo něj.

"Jsem velmi pyšná, že jsem cenu dostala poosmé. Vždy s hrdostí přistupuji k soupeřkám s respektem. Doufám, že naučím budoucí generace milovat sport a tenis tak, jak moc je miluji já," uvedla Kvitová pro web WTA a na sociálních sítích dodala: "Velice děkuji hráčkám, které pro mě hlasovaly. Hodně to pro mě znamená."

Mezi laureátkami ocenění udělovaného od roku 1978 figurují například Australanka Evonne Goolagongová-Cawleyová, Američanky Chris Evertová a Lindsay Davenportová či Srbka Ana Ivanovičová. Více než dvakrát cenu obdržely jen Kvitová a Belgičanka Kim Clijstersová. Obě u hráček shodně uspěly osmkrát.

Někdejší světová devítka Karen Krantzckeová stihla během krátké kariéry vyhrát juniorku Australian Open a mezi ženami hrát dvakrát semifinále Australian Open a jednou Roland Garros. Australanka zemřela již v 31 letech na infarkt.

Cenu Peachy Kellmeyerové za práci ve prospěch hráček získala poprvé kanadská deblistka Gabriela Dabrowská. Trenérem roku se stal Australan Craig Tyzzer, trenér světové jedničky a letošní vítězky Rolad Garros Ashleigh Bartyové.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pondělí 1. června 2020

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď