Kvitová stále léčí zápěstí a na turnaji v Praze hrát nebude

foto Česká tenistka Petra Kvitová v úvodním kole Wimbledonu 28. června 2022.

Praha - Tenistka Petra Kvitová se příští týden nezúčastní Livesport Prague Open ve Stromovce. Dvojnásobná wimbledonská vítězka stále léčí poraněné zápěstí a z turnaje se odhlásila. Zánět v zápěstí trápí Kvitovou už přes měsíc, naposledy hrála před třemi týdny na londýnském grandslamu, kde vypadla ve třetím kole.

"Hrát doma je něco velice speciálního, hlavně po tolika letech na okruhu. Bohužel mé zápěstí se ještě úplně nezotavilo, a tak se musím z turnaje odhlásit. Vím, že turnaj bude skvělý a diváci se postarají opět o skvělou atmosféru," uvedla Kvitová na instagramu.

Kvitová, která Prague Open vyhrála v roce 2018, měla být po odstoupení olympijské vítězky z Tokia Švýcarky Belindy Bencicové nasazenou trojkou. Nakonec se v soutěži nepředstaví a nebude mít příležitost napravit loňské nepovedené vystoupení ve Stromovce, kdy coby turnajová jednička vypadla v prvním kole.

Letos je nejvýše nasazenou hráčkou světová dvojka Estonka Anett Kontaveitová. Dvojkou v pavouku je Barbora Krejčíková. V soutěži před skončením kvalifikace figuruje šest českých tenistek.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 4. října 2022

Očekáváme v 15:00 16°C

Celá předpověď