Kvitová předpokládá, že v Prostějově v Elite Trophy nastoupí

foto Charitativní turnaj družstev žen Tipsport Elite Trophy, 15. června 2020 v Praze. Petra Kvitová sleduje utkání mezi Barborou Strýcovou a Karolínou Plíškovou.

Praha - Tenistka Petra Kvitová by se mohla při druhém dílu charitativní série družstev Tipsport Elite Trophy objevit na kurtu s raketou v ruce. Dvojnásobná vítězky Wimbledonu plánuje, že začátkem příštího týdne aktivně zasáhne v Prostějově do zápasů v souboji s černým týmem Karolíny Plíškové.

"Stav mé ruky se lepší, a tak předpokládám, že se jako kapitánka růžového týmu zapojím do hry o body. Když půjde vše podle předpokladů, mohlo by to být dokonce ve dvouhře," uvedla Kvitová v tiskové zprávě pořadatele soutěže.

Třicetiletá Kvitová hrála po koronavirové pauze dvouhru zatím jen jednou. Koncem května ovládla turnaj O pohár prezidenta ČTS, ale na Spartě podle svých slov od začátku nastupovala s obnoveným problémem s předloktím. Od té doby převážně trénovala a zkusila čtyřhru s Barborou Strýcovou na svazové Top lize.

V prvním klání Elite Trophy před týdnem plnila jen roli kapitánky a na Štvanici radila svým hráčkám na lavičce. Její růžový tým prohrál 4:7 na zápasy.

Teoreticky by Kvitová mohla nastoupit také v utkání o Pohár přátelství mezi Českem a Slovenskem, v kterém se fedcupové výběry utkají 4. a 5. července na tvrdém povrchu v Bratislavě. Elite Trophy pak pokračuje 11. července na Štvanici.

Světová dvanáctka Kvitová má také v plánu exhibiční turnaje v Berlíně - od 13. července na trávě v areálu stadionu Steffi Grafové a další od 17. července na tvrdém povrchu v hangáru na bývalém letišti Tempelhof.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 26. ledna 2021

Očekáváme v 9:00 -2°C

Celá předpověď