Plíšková i Kvitová prohrály, do semifinále může projít jen jedna

foto Česká tenistka Petra Kvitová.

Singapur - Tenistka Karolína Plíšková prohrála ve druhém utkání na Turnaji mistryň s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou 3:6, 6:2 a 3:6. V Singapuru je tak teoreticky ve hře o postup do semifinále stále i Petra Kvitová. Zároveň je jasné, že po čtvrtečním českém souboji může projít z Bílé skupiny dál jen jedna z nich, nebo také žádná.

Osmadvacetiletá Kvitová dnes podlehla obhájkyni titulu Dánce Caroline Wozniacké 5:7, 6:3 a 2:6 a má na kontě dvě porážky. Plíšková si výhrou nad Elinou Svitolinovou mohla zajistit prvenství v Bílé skupině, ale s výtečně hrající Ukrajinkou prohrála 3:6, 6:2 a 3:6 a její zápasová bilance je vyrovnaná 1:1.

"Nevím, jestli je nějaká porážka dobrá. Ale tady to musím vzít trošku jinak, pořád šance je," řekla Plíšková. "Letos jsem si říkala, že tady nebudu nešťastná, protože jsem se sem dostala na poslední chvíli. Nebudu se hroutit a ještě po dobrém zápasu. Jsem ve hře, je o co hrát. Budu bojovat. Smutná můžu být, až všechno prohraju," uvedla.

Vítězka Turnaje mistryň z roku 2011 Kvitová postoupí do semifinále jen v případě, že porazí Plíškovou ve dvou setech a Svitolinová zdolá Wozniackou. Výhry Kvitové a Wozniacké by znamenaly konec obou českých tenistek v turnaji.

Plíšková má větší naději, může s Kvitovou i prohrát ve třech setech a v případě vítězství Svitolinové postoupí. Pokud Plíšková jakkoliv Kvitovou poprvé v kariéře na okruhu WTA porazí, zahraje si bez ohledu na duel Svitolinové s Wozniackou stejně jako loni semifinále Turnaje mistryň. Češky budou hrát ve čtvrtek jako první.

V zápase s Wozniackou - dlouhém dvě hodiny a dvacet minut - měla Kvitová 40 vítězných míčů a stejný počet chyb. "Každopádně jsem hrála líp než první zápas. To je na jednu stranu dobrý, ale už je možná pozdě se zlepšovat. Bohužel," řekla Kvitová.

Do Wozniacké se pustila zostra, ale ani jeden ze dvou brejkbolů v první hře nevyužila a podobně jako proti Svitolinové se jí nedařilo šance proměňovat. V utkání nakonec využila jen pět z 13 brejkbolů. "Většinou jsem třeba hned zkazila return, což je samozřejmě škoda a já si to uvědomuju. Když se to kupí a kupí, není nic příjemného vědět, že se to nepovedlo už předtím," konstatovala Kvitová.

Druhý set vybojovala, ale ve třetím po nepovedeném startu prohrávala 0:2. Následně vybojovala vlastní servis na 1:2 a všechnu energii dala do dalšího gamu. Měla brejkbol na 2:2, neuspěla a ve zbytku duelu už nestačila. "Odehrály jsme strašně dlouhé výměny v prvních dvou gamech, ale byly na její stranu. To mi vzalo pár sil, i mentálních. Bylo to pak hrozně těžké," řekla Kvitová.

Plíšková proti Svitolinové měla ve třetím gamu šest brejkbolů. Ve čtvrthodinové hře ale neuspěla. Z nevyužité šance se prý dostávala celý set. "Byla jsem naštvaná, jak jsem při brejkbolech zahrála a měla i trochu smůlu," uvedla. V prvním setu nevyužila ani jednu z osmi šancí na brejk.

Ve druhé sadě se výrazně zlepšila, hrála odvážně a vývoj měla pod kontrolou. "To byl možná nejlepší set, jaký jsem letos odehrála. Takhle bych si to představovala," hodnotila Plíšková. Podobně jako Kvitová ale špatně začala rozhodující set, prohrávala 0:4 a byť bojovala a snížila, už zápas neotočila. "Nepodávala jsem ve třetí sadě nejlépe a ona dobře returnovala," řekla Plíšková.

Turnaj mistryň v Singapuru

(tvrdý povrch, dotace 7 milionů dolarů):

Bílá skupina:

Wozniacká (2-Dán.) - Kvitová (4-ČR) 7:5, 3:6, 6:2, Svitolinová (6-Ukr.) - Karolína Plíšková (7-ČR) 6:3, 2:6, 6:3.

Tabulka:

1. Svitolinová 2 2 0 4:1 2
2. Plíšková 2 1 1 3:2 1
3. Wozniacká 2 1 1 2:3 1
4. Kvitová 2 0 2 1:4 0

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je úterý 23. dubna 2019

Očekáváme v 15:00 18°C

Celá předpověď