Kutilové si doma mohou vyzkoušet pokusy díky on-line festivalu

foto Ilustrační foto - Vědecké zábavní centrum Vida! v Brně (na snímku z 6. dubna 2016).

Brno - Festival Bastlfest pro kutily, který pořádá brněnský zábavní vědecký park Vida!, bude letos pouze on-line. Zájemci si mohou vytvořit například mikroskop z chytrého telefonu nebo hru pro dva z krabice od pizzy. Festival v sobotu 21. listopadu nabídne také rozhovory s papírovými modeláři nebo s výrobci "recyklovaných" plyšáků.

Bastlfest pořádá Vida! centrum popáté. V minulých ročnících do expozice u brněnského výstaviště zavítaly tisíce návštěvníků. Loni si mohli účastníci vyrobit například autíčko poháněné pastičkou na myši, blikající vánoční hvězdu nebo vlastnoručně sešitého plyšáka. Letos návštěva centra není možná.

"Rozhodli jsme se přijmout výzvu a jedinečnou atmosféru festivalu přenést k divákům ve formě streamu," uvedl Šimon Benda, hlavní koordinátor akce. Stream festivalu najdou lidé na webu vida.cz nebo na Facebooku v sobotu odpoledne ve dvou blocích. K dispozici bude zájemcům i jeho záznam.

"Ukážeme si například, jak vyrobit parádní hru pro dva z krabice od pizzy nebo mikroskop z chytrého telefonu. Společně nahlédnete také do toho, jak u nás ve Vida! vyrábíme nejrůznější vychytávky pro science show," dodal Benda.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je pondělí 25. ledna 2021

Očekáváme v 15:00 1°C

Celá předpověď