Kurdové slibují brzké vítězství nad IS na východě Sýrie

foto Příslušníci arabsko-kurdské koalice SDF během obléhání východosyrské vesnice Baghúz, kterou obsadili bojovníci Islámského státu.

Damašek - Velitel sil arabsko-kurské koalice SDF, bojujících o poslední baštu teroristické organizace Islámský stát (IS) na východě Sýrie, dnes uvedl, že vítězství ohlásí ve "velmi krátké době" v příštích dnech. Islamisté jsou obklíčeni u vesnice Baghúz na ploše asi půl kilometru čtverečního, kde jsou ostřelováni ze všech stran, uvedl velitel Furat podle agentur AFP a Reuters.

Exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) již oznámila, že bojovníci SDF za letecké podpory USA dnes vesnici obsadili a několik stovek zbývajících bojovníků IS se jim vzdalo. Někteří radikálové se ale stále mohou skrývat v podzemních tunelech, dodala SOHR.

Kurdy vedená koalice SDF za přispění amerických náletů vede ofenzívu proti posledním jednotkám radikálů z IS, které se opevnily v enklávě okolo syrské vesnice Baghúz, ležící na východ od řeky Eufrat u hranic s Irákem. Útok na poslední baštu IS v nejvýchodnějším výběžku syrské provincie Dajr az-Zaur podle velitelů SDF zpomalovalo, že bojovníci IS využívali zbývajících civilistů ve vsi jako lidské štíty.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 17. června 2019

Očekáváme v 9:00 20°C

Celá předpověď