Kukura ztvárnil inspektora Maxe v novém seriálu České televize

foto Slovenský herec Juraj Kukura představil 15. února 2018 v Praze nový seriál Inspektor Max, který bude vysílat Česká televize. Jedenáctidílný projekt, ve kterém dále hrají například Igor Bareš, Robert Hájek a Tereza Brodská, natočili režiséři Jiří Chlumský a Petr Nikolaev.

Praha - Slovenský herec Juraj Kukura se od 21. února objeví v hlavní roli nového seriálu Inspektor Max. Jako kriminalista provokuje, nesnáší autority a neuznává žádná pravidla. Jedenáctidílný projekt, ve kterém dále hrají například Igor Bareš, Robert Hájek a Tereza Brodská, natočili režiséři Jiří Chlumský a Petr Nikolaev. Česká televize ho dnes představila na pracovní projekci v Praze.

Podle producenta Jana Lekeše seriál reflektuje stav společnosti a mapuje její chronické problémy. Patří mezi ně korupce, kriminalita, bezzubá spravedlnost a každodenní negativní události, které přinášejí napětí a vyhrocené situace. "Inspektor Max ovšem není typickým krimi žánrem. Vážná témata odlehčuje ironií a humorem," uvedl po projekci.

To, že se podle distribučních informací podílel na námětu, považuje Kukura za nadnesené. "Mým největším přínosem bylo, že jsem dostal zápal plic, což celý tento česko-slovenský projekt pozdrželo. A tak se nevysílal loni, ale až letos. Je tak příspěvkem ke 100. výročí vzniku Československa," řekl.

Kukura ztvárnil ironického stárnoucího rebela a sukničkáře, který pracuje na pražské kriminálce. Díky svým schopnostem, neortodoxním metodám a charismatu dokáže vyřešit i ty nejkomplikovanější případy - a také si proti sobě poštvat většinu lidí, na které narazí.

"Co si o tom myslím, není podstatné," řekl Kukura ČTK na dotaz, nakolik má rád svého hrdinu, zda mu je sympatický a čím. "Protože jsem to nedělal proto, aby mě měl někdo rád. Vždyť i Gotta nemá každý rád - a je největší. Nejsme tu kvůli tomu, abychom byli milováni. Jsme tu proto, abychom provokovali, budili pozornost, aby nás diváci měli rádi či nenáviděli," řekl Kukura ČTK. Čtyři scenáristé mu napsali roli přímo na tělo a on z obrazovky promlouvá "českoslovenštinou". Líbilo se mu ale, že jeho hrdina je podivný a originální.

Jednotlivé epizody zachycují naši současnost, v níž se dodnes objevuje silný vliv minulého režimu. Drobné příběhy se inspirovaly sociálními či finančními problémy, neúplnými rodinami či drogovou závislostí.

Seriál je charakteristický výraznou ústřední dvojicí. Zoltán Max je kriminalista, pro kterého je svoboda nadevše. Jeho parťák Filip v podání Roberta Hájka se mu snaží vyrovnat, ale nemá to lehké. V roli jejich šéfa se objeví Igor Bareš, státní zástupkyni ztvárnila Tereza Brodská. Ta účast přijala právě kvůli Kukurovi, kterého označuje za mistra improvizace.

Podle ní její státní zástupkyně není zpočátku moc pozitivní. Díky okolnostem se jí však v průběhu jednotlivých epizod stane. "Pokud vím, prvotní nápad vzešel od něj. On si vymyslel postavu Zoltána Maxe s takovou sebeironií, který se nejen obléká, ale často i chová jako idiot. Přesto je to chlap charakter, který zvládne vyřešit složité případy," uvedla.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 12. listopadu 2018

Očekáváme v 23:00 6°C

Celá předpověď