Kukrle i Kašpar dojeli na úvod Sazka Tour v pětičlenné skupině uprchlíků

foto Cyklistický etapový závod Sazka Tour - 1. etapa (Uničov - Prostějov, 181,5 km), 4. srpna 2022, Prostějov. Vítěz etapy Rune Herregodts z Belgie.

Prostějov - Loňský mistr republiky Michael Kukrle skončil třetí v úvodní etapě cyklistického závodu Sazka Tour z Uničova do Prostějova. V pětičlenné skupině uprchlíků dorazil do cíle i čtvrtý Jan Kašpar. Vítězství vybojoval Belgičan Rune Herregodts, největší česká hvězda Jan Hirt přijel v pelotonu se ztrátou 22 sekund na 76. místě.

Kukrle v dresu týmu Elkov Kasper byl ve skupině, která odjela už krátce po startu a nečekaně náskok udržela až do cíle. "Věděl jsem, že to bude těžké, bylo to nahoru dolů, ale chtěl jsem to zkusit a vyhrát etapu, i když jsem si myslel, že to nemá moc šancí na úspěch. A když už to dojelo do cíle, tak se mi to vyhrát nepovedlo, takže nejsem úplně spokojený, jak to dopadlo," řekl Kukrle v tiskové zprávě.

Páteční etapa povede z Olomouce na sedlo Pustevny, kam peloton vyjede během dne dvakrát. "Zítra se to změní, dnešní náskok nebude hrát roli," předpokládal Kukrle. "Dneska to bylo takové bolavé, byl jsem před měsícem nemocný, ještě nemám ideální formu. Pojedeme zítra na Honzu Bártu s Kubou Otrubou a uvidíme, jak to půjde," dodal.

Sazka Tour se koná do neděle. Dnes cyklisté absolvovali 181 kilometrů, v pátek mají před sebou 189 km a 2910 metrů převýšení.

Cyklistický závod Sazka Tour

1. etapa (Uničov - Prostějov, 181,5 km):

1. Herregodts (Belg./Sport Vlaanderen-Baloise) 4:24:00, 2. Meens (Belg./Bingoal Pauwels Sauces WB), 3. Kukrle (ČR/Elkov Kasper), 4. Kašpar (ČR/ATT Investments) všichni stejný čas, 5. Tarlton (Něm./Lotto-Kern Haus) -3, 6. Fortin (It./Maloja Pushbikers), ...8. Bittner (ČR/Develompent Team DSM) oba -22.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je sobota 1. října 2022

Očekáváme v 21:00 11°C

Celá předpověď