Kudějová si na MS spravila chuť nejlepším výsledkem roku

foto Mistrovství světa ve vodním slalomu a sjezdu na divoké vodě, slalom K1 ženy, finále, 30. září v Pau, Francie. Pátá Kateřina Kudějová z ČR hovoří s novináři v cíli.

Pau (Francie) - Příjemnou tečkou za nepříliš povedenou sezonou bylo pro kajakářku Kateřinu Kudějovou mistrovství světa. Ve francouzském Pau sice neobhájila dva roky starý světový titul z Londýna, ale pátou příčkou zaznamenala nejlepší výsledek roku. Potěšila ji hlavně semifinálová jízda. A oslavit může i narození synovce.

V průběhu roku sedmadvacetiletá Kudějová tápala. "Nejsem s tím moc spokojená, ale prostě takhle to je, někdy to jede a někdy ne. Někdy je prostě horší sezona a někdy lepší. Prostě ten člověk se z toho musí vždycky zvednout a pokračovat dál," řekla českým novinářům.

Do finále většího závodu poprvé pronikla až při finále Světového poháru v Seu d'Urguell, kde skončila šestá. Proto byla po pátém místě na světě nadmíru spokojená. "Po tom Seu už jsem si trošku říkala, že je to lepší a že by to mohlo jet. Prostě po té sezoně, co jsem měla, jsem fakt hrozně ráda za to finále," pochvalovala si.

Semifinálová jízda patřila k těm nejlepším, které letos předvedla. "I přesto, že někde jsem možná ztratila, byla jsem s ní hrozně spokojená. Byla určitě lepší než nominace na začátku roku. Pamatuju si, že jsem sice měla dobré výsledky, ale vím, že jsem dojela a nebyla jsem spokojená. Teď jsem spokojená byla," prohlásila.

Ve finále už jí nevyzpytatelná voda v kanále v Pau tolik nesedla. Celou jízdu se spíše trápila. "Ono už mi to nejelo od startu, už první protivoda byla špatná. Potom ta povoda tam v tom přejezdu, pak jsem to málem objela zleva tu povodu. A to mi vyšla fakt špatná voda, protože před tím jsem to jela úplně stejně a vyšlo mi to. Takže prostě spíš jsem měla smůlu a nejelo mi to," popisovala patálie, s nimiž se musela potýkat.

V pátek v hotelu viděla, jak většina ostatních členů českého týmu slaví titul kajakáře Ondřeje Tunky a stříbra kajakáře Víta Přindiše a kanoistky Terezy Fišerové. Aktuální obvyklý závodní program na velkých akcích je pro kajakářky i kanoisty nevděčný.

"Musím říct, že je to fakt strašné. Myslím si, že by se to mělo střídat a příští rok by zase měli dát nás jako první, protože tohle se nedá. Už během kvalifikace jsem se bála, že budu jediná, kdo v sobotu pojede. Naštěstí to dopadlo tak, že jsme jeli alespoň tři. Ale stejně to bylo strašné," posteskla si.

Dnes už může slavit. Také proto, že se její sestře narodil malý Jakub. Celý pátek na tuto zprávu čekala. "A přišla až dneska, poslala mi ji asi tři minuty před semifinálovou jízdou, já si ji přečetla až po ní," vyprávěla nyní už dvojnásobná teta Kudějová.

Zimu se chystá strávit u protinožců, 16. listopadu odlétá na Nový Zéland a vrátí se 12. března. "Hrozně se na to těším. Hlavou si odpočinu, bude to jiné. Ne pořád takové to bušení v zimě, bude to odreagování," plánovala. Na měsíc za ní přijede přítel, v lednu dorazí na soustředění novopečený mistr světa Tunka s Lukášem Rohanem. "Budeme tam spolu tři týdny a pak se přesuneme spolu na soustředění do Austrálie na měsíc a půl," doplnila Kudějová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 20. září 2018

Očekáváme v 11:00 25°C

Celá předpověď