Kučerová zakončila SP ve skikrosu sezonním maximem, šestým místem

foto Ilustrační foto - Česká lyžařka Nikol Kučerová.

Veysonnaz (Švýcarsko) - Lyžařka Nikol Kučerová zakončila sezonu Světového poháru ve skikrosu ve švýcarském Veysonnaz šestým místem a vyrovnala tak svůj druhý nejlepší výsledek v kariéře. Naposledy byla takto vysoko před více než třemi lety.

Jednatřicetiletá Kučerová skončila v minulých dvou závodech v Gruzii a Rusku shodně sedmá. Dnes ve švýcarském středisku, kde si v sobotu zajistila celkové vítězství v SP snowboardcrossařka Eva Samková, své sezonní umístění ještě vylepšila díky druhé pozici v malém finále.

V semifinále Kučerová doplatila na pád Sixtine Cousinsové ze Švýcarska. "Musela jsem skoro zastavit, abych do Sixtine nenabourala. Úplně jsem ztratila rychlost a neměla pak už možnost zabojovat o velké finále," uvedla na svazovém webu. "Ale šesté místo je mým nejlepším umístěním sezony, takže celkově jsem dnes spokojená," řekla Kučerová.

Šestá dojela česká lyžařka potřetí v kariéře a poprvé od března 2018. Lepší byla jen v prosinci 2010 v Innichenu, kde obsadila životní bronzovou pozici.

V celkovém pořadí Světového poháru skončila Kučerová po 11 závodech těsně za elitní desítkou jedenáctá. Křišťálové glóby získali Švýcarka Fanny Smithová a Kanaďan Reece Howden.

"Obecně s celou sezonou úplně spokojená být nemůžu, bylo tam dost věcí, které se nepovedly. V listopadu jsem prodělala covid, to mě stálo spoustu sil, v normálu jsem se začala cítit až někdy v lednu. Nevydařilo se mistrovství světa, kde jsem skončila v kvalifikaci. Celá sezona byla strašně psychicky náročná. O to víc jsem ráda, že se mi podařil její závěr. Poslední závody mi to trochu vynahradily," řekla Kučerová, jež se v ročníku dostala šestkrát do elitní desítky.

Výsledky SP ve skikrosu ve Veysonnaz

Muži: 1. Wilmsmann (Něm.), 2. Midol (Fr.), 3. Hronek, 4. Renn (oba Něm.).

Konečné pořadí SP (po 11 závodech): 1. Howden (Kan.) 691, 2. Lenherr (Švýc.) 405, 3. Midol 395.

Ženy: 1. Näslundová (Švéd.), 2. Smithová (Švýc.), 3. Baronová (Fr.), 4. Ofnerová (Rak.), ...6. Kučerová (ČR).

Konečné pořadí SP (po 11 závodech): 1. Smithová 1068, 2. Thompsonová (Kan.) 585, 3. Bergerová Sabbatelová (Fr.) 552, ...11. Kučerová 279, 32. Cholenská (ČR) 35.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je středa 21. dubna 2021

Očekáváme v 19:00 13°C

Celá předpověď