Kučerov vládne produktivitě NHL už o 14 bodů před McDavidem

foto Hokejista Tampy Bay Lightning Nikita Kučerov se raduje z gólu.

New York - Hokejový útočník Nikita Kučerov z Tampy Bay zvýšil suverénní náskok v čele produktivity NHL před druhým Connorem McDavidem z Edmontonu na 14 bodů. Pětadvacetiletý Rus má na dosah premiérový zisk Art Ross Trophy, dosud nasbíral 119 bodů za 37 branek a 82 asistencí.

Je to nejvíce od sezony 2006/07, kdy Sidney Crosby z Pittsburghu kraloval se 120 body za 36 gólů a 84 asistencí ze 79 utkání. Kučerov může bilanci vylepšit ještě v osmi utkáních.

Vítěz kanadského bodování z minulých dvou let McDavid v 69 utkáních vstřelil 36 gólů a na 69 přihrál. Edmontonu zbývá sehrát ještě devět zápasů.

Z českých hokejistů si vede nejlépe David Pastrňák z Bostonu, který kvůli zranění palce na levé ruce nehrál od 10. února až do úterního návratu v duelu na ledě New York Islanders. S 66 body (31+35) mu patří 43. místo. Po 63 bodech mají Tomáš Hertl ze San Jose a David Krejčí, Pastrňákův klubový spoluhráč.

55. Krejčí (Boston) 73 63 (19+44)
57. Voráček (Philadelphia) 69 62 (19+43)

Brankáři:

David Rittich (Calgary) odchytal v 42 zápasech 2327:52 minut, inkasoval 102 branek, má průměr 2,63 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 91,1 procenta a jednou udržel čisté konto.

Petr Mrázek (Carolina) odchytal v 35 zápasech 2088:17 minut, inkasoval 87 branek, má průměr 2,50, úspěšnost 90,9 procenta a čtyřikrát udržel čisté konto.

Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal v sedmi zápasech 365:38 minut, inkasoval 26 branek, má průměr 4,27 a úspěšnost 85,9 procenta.

Pavel Francouz (Colorado) odchytal ve dvou zápasech 61:11 minuty, inkasoval dvě branky, má průměr 1,96 a úspěšnost 94,3 procenta.