Kučerov vede produktivitu NHL o 10 bodů před Kanem

foto Ilustrační foto - Hokejista Tamy Bay Nikita Kučerov Columbusu Joonase Korpisala.

New York - Ruský hokejový útočník Nikita Kučerov z Tampy Bay vládne produktivitě NHL o deset bodů před Američanem Patrickem Kanem z Chicaga. Pětadvacetiletý Kučerov při útoku na premiérový zisk Art Ross Trophy nasbíral v 64 zápasech 104 bodů za 30 branek a 74 asistencí.

Patrick Kane, který vyhrál kanadské bodování NHL v sezoně 2015/16, zaznamenal v 63 duelech 40 gólů a 54 přihrávek. Držitel Art Ross Trophy z uplynulých dvou sezoně Connor McDavid z Edmontonu je třetí s 86 body za 32 branek a 54 asistencí z 59 utkání.

Zraněnému českému útočníkovi Davidu Pastrňákovi z Bostonu patří 23. místo s 66 body za 31 gólů a 35 přihrávek z 56 duelů. V tabulce střelců se dělí o 14. pozici. Kanonýrům vládne se 44 brankami Alexandr Ovečkin z Washingtonu.

59. Krejčí (Boston) 63 55 (15+40)
62. Voráček (Philadelphia) 63 54 (17+37)

Brankáři:

David Rittich (Calgary) odchytal v 36 zápasech 1970:32 minut, inkasoval 84 branek, má průměr 2,56 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 91,3 procenta a jednou udržel čisté konto.

Petr Mrázek (Carolina) odchytal v 30 zápasech 1782:50 minut, inkasoval 83 branek, má průměr 2,59, úspěšnost 90,3 procenta a třikrát udržel čisté konto.

Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal v sedmi zápasech 365:38 minuty, inkasoval 26 branek, má průměr 4,27 a úspěšnost 85,9 procenta.

Pavel Francouz (Colorado) odchytal ve dvou zápasech 61:11 minuty, inkasoval dvě branky, má průměr 1,96 a úspěšnost 94,3 procenta.