Kučerov vede kanadské bodování NHL o deset bodů

foto Utkání NHL Tampa Bay - Boston. Vlevo hokejista Boston Bruins David Pastrňák (vlevo), uprostřed Nikita Kučerov z Tampa Bay Lightning, vpravo dole jeho spoluhráč Ryan McDonagh.

New York - Hokejový útočník Nikita Kučerov z Tampy Bay vládne produktivitě NHL před druhým Connorem McDavidem z Edmontonu o deset bodů. Pětadvacetiletý Rus, který má prakticky jistý premiérový zisk Art Ross Trophy, nasbíral 125 bodů za 39 branek a 86 asistencí z 80 utkání.

Vítěz kanadského bodování z minulých dvou let McDavid v 76 utkáních vstřelil 41 gólů a na 74 přihrál. Edmontonu i Tampě Bay zbývají do konce základní části dva zápasy.

Nejproduktivnějším českým hráčem je na 27. místě David Pastrňák z Bostonu. Má na kontě 78 bodů za 37 branek a 41 přihrávek ze 64 duelů.

49. Krejčí (Boston) 80 71 (19+52)
60. Voráček (Philadelphia) 76 65 (20+45)

Brankáři:

Petr Mrázek (Carolina) odchytal v 39 zápasech 2326:51 minut, inkasoval 94 branek, má průměr 2,42 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost 91,2 procenta a čtyřikrát udržel čisté konto.

David Rittich (Calgary) odchytal v 45 zápasech 2503:20 minut, inkasoval 109 branek, má průměr 2,61, úspěšnost 91,1 a jednou udržel čisté konto.

Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal v sedmi zápasech 365:38 minut, inkasoval 26 branek, má průměr 4,27 a úspěšnost 85,9.

Pavel Francouz (Colorado) odchytal ve dvou zápasech 61:11 minuty, inkasoval dvě branky, má průměr 1,96 a úspěšnost 94,3.