Kubová se svým týmem vyhrála plaveckou soutěž ISL

foto Ilustrační foto - Česká plavkyně Simona Kubová.

Eindhoven (Nizozemsko) - Plavkyně Simona Kubová vyhrála s týmem Energy Standard třetí ročník International Swimming League. Ve finále v Eindhovenu přispěla k vítězství pařížského celku deseti body.

Třicetiletá česká olympionička obsadila čtvrté místo na 50 metrů znak a časem 26,38 sekundy zaostala jen o 16 setin za svým českým rekordem. Na dvojnásobné trati byla sedmá. V ženské polohové štafetě pomohla na znakovém úseku k páté pozici.

Tým Energy Standard porazil v sobotu večer po velkém boji Cali Condors o 12 bodů. Napínavý souboj rozhodla diskvalifikace kalifornské sestavy právě v ženské polohové štafetě, v níž prsařka Lilly Kingová porušila pravidla při obrátce. Condors tak přišli o vítězství v závodě.

Kubová se zúčastnila všech tří ročníků ISL a pokaždé v barvách jiného týmu. Za Energy Standard s ní startovala například švédská hvězda Sarah Sjöströmová, která získala ve finále cenu pro nejužitečnější závodnici stejně jako v základní části soutěži. Zbylí účastníci finále London Roar a LA Current skončili s velkou ztrátou za nejlepšími dvěma týmy.

V ISL letos poprvé závodila i nejlepší současná česká plavkyně Barbora Seemanová, jejíž tým Iron vypadl v semifinále.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je pátek 20. května 2022

Očekáváme v 21:00 23°C

Celá předpověď