Kubišová výjimečně zazpívá na koncertě Příběh hudby – 100 let

foto Ilustrační foto - Zpěvačka Marta Kubišová vystoupila 25. listopadu v pražském Hudebním divadle Karlín při vyhlašování vítězů 52. ročníku ankety Český slavík Mattoni. Získala mimořádnou cenu Slavíka pro výjimečnou osobnost.

Praha - Marta Kubišová, která loni 1. listopadu v den svých 75. narozenin ukončila svou pěveckou kariéru, výjimečně zazpívá 30. září v Obecním domě v Praze. Její vystoupení bude součástí koncertu s názvem Příběh hudby - 100 let, kterého se za doprovodu orchestru zúčastní také Dagmar Pecková, David Koller, Vojtěch Dyk, Aneta Langerová a Richard Müller. ČTK o tom za pořadatele informovala Jitka Doubravová.

"Na mém rozhodnutí ukončit kariéru se nic nemění, ale protože naše republika slaví tento rok stoleté výročí, tak se na chvilku ještě na jeviště vrátím," uvedla Kubišová.

Petr Větrovský z VDN Promo, organizátor koncertu, sdělil, že se jedná o výjimečný koncert, kde se na podiu sejde výjimečná sestava interpretů. "Marta skutečně svou kariéru uzavřela, a přestože neměla v plánu dělat jakékoliv výjimky, zde ji udělá. A to zejména kvůli stoletým oslavám. Na naší republice ji pořád neuvěřitelně záleží," sdělil.

U příležitosti 25. výročí vzniku samostatné Slovenské republiky a zániku někdejšího Československa, obdržela letos 1. ledna Kubišová od slovenského prezidenta Andreje Kisky Řád bílého dvojkříže, nejvyšší slovenské ocenění určené pro cizince.

Svoji pěveckou kariéru zakončila Kubišová 1. listopadu v Českých Budějovicích. Koncert završil rozlučkové turné. Série vystoupení nazvaných Marta naposledy začala 26. září v Košicích. Jedním z důvodů ukončení kariéry je i zpěvaččin zdravotní stav. Předloni prodělala infarkt, který ji, jak říká, "vyvedl z omylu o nesmrtelnosti".

Kubišová byla jednou z hvězd československé hudební scény 60. let. Za normalizace se ocitla v nemilosti komunistického režimu. Někdejší mluvčí Charty 77 se mohla vrátit k vystupování až téměř po dvaceti letech v listopadu 1989.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 23:00 18°C

Celá předpověď