Kubíčková navrhla šaty průsvitné, s krajkou, peřím i křišťály

foto Svou kolekci především večerních šatů na příští sezonu představila 3. září 2018 na přehlídce v pražském Rudolfinu módní návrhářka Zuzana Kubíčková.

Praha - Svou kolekci především večerních šatů na příští sezonu představila na přehlídce v pražském Rudolfinu módní návrhářka Zuzana Kubíčková. Využila k tomu nejen netradiční místo stejně jako loni, kdy si pro uvedení svých modelů zvolila interiéry nejvyššího patra hotelu International, ale své oděvy představila ještě ve spolupráci s tanečníky. Choreografii pro dvoranu Rudolfina vytvořili sólisté Baletu Národního divadla Ondřej Vinklát a Marek Svobodník, a přehlídku tak uvedlo 15 mužských tanečníků.

Kolekci Kubíčková vytvářela inspirována právě místem, kde se přehlídka konala. Vložila do ní nostalgii po době vzniku budovy Rudolfina, rozkvětu průmyslové revoluce a období víry v lepší zítřek. Modely jsou velkorysé, prosvětlené, plují kolem postavy, jako by se vznášely ve vzduchu.

Většinu šatů tvoří transparentní materiál, černý nebo bílý, z nějž jsou ušité průsvitné dlouhé šaty a sukně doplněné jen luxusními kousky prádla, určeného ale pro oči okolí. Třicítka modelů klasického střihu je doplněna peřím, broušenými křišťály či zvýrazněnými detaily jako límečky, pásky nebo náhrdelníky. Vyšívaný tyl, bavlněnou krajku, hedvábí a organzu především v intimních tónech pudrové a béžové doplňují modely smetanové, černé či černobílé. Pět barevně odlišných modelů korunuje róba ušitá z křišťálové sítě.

Dnešní přehlídka je součástí týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week, která představuje kolekce na sezonu jaro/léto 2019. Přehlídky potrvají ještě v úterý, doprovodný program pak až do pátku. Hlavním sídlem týdne módy je Clam-Gallasův palác, po dnešní intervenci do Rudolfina ale následovala ještě přehlídka Jana Černého na Letenské pláni, která byla otevřena pro všechny kolemjdoucí.

Svou kolekci na příští sezonu představila 3. září 2018 na přehlídce v pražském Rudolfinu módní návrhářka Zuzana Kubíčková (vpředu). Tvorbu Zuzany Kubíčkové odborníci označují jako synonymum pro ženskou módu. Používá mimo jiné citlivé kombinace barev a starých textilních technik aplikovaných do moderního oděvu. V jejích kolekcích lze najít krajky, výšivky a perly. Od roku 2012 vznikají její modely ve vlastním studiu v Praze. Na kontě má tato česká autorka i titul Módní designér roku z cen Czech Grand Design 2011.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week patří k mezinárodní síti 50 módních platforem pod hlavičkou automobilky. Do barokního paláce, z něhož Praha chce mít po rekonstrukci velké kulturní centrum, se akce vrátila podruhé. Každý týden módy podle pořadatelů navštíví kolem 10.000 lidí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pondělí 26. srpna 2019

Očekáváme v 7:00 19°C

Celá předpověď