Krumlovský slunovrat nabídne filharmonii na vorech i Čechomor

foto Jihočeská filharmonie natáčela 20. května 2020 klip s Ivou Bittovou v českokrumlovské Seminární zahradě.

Český Krumlov - Město Český Krumlov uspořádá od 19. do 21. června akci Krumlovský slunovrat. Představí se Čechomor, místní sbor Medvíďata, na vorech na řece Vltavě zahraje Jihočeská filharmonie. Krumlovský slunovrat je náhradou za historické Slavnosti pětilisté růže, které město kvůli dopadům koronaviru zrušilo. ČTK to sdělila mluvčí radnice Petra Nestávalová. Slavnosti, na něž ročně jezdí kolem 23.000 lidí, město plánovalo právě na termín 19. až 21. června.

Při Krumlovském slunovratu vystoupí sbor Medvíďata, který si připomene 25 let, v Hotelu Růže zazní Monteverdiho komorní opera Ballo nevděčnice. "Na unikátním místě bude koncertovat Jihočeská filharmonie, která v sobotu od 15:00 odehraje Vivaldiho Čtvero ročních dob na vorech na řece Vltavě. Vory budou ukotvené před náplavkou u restaurace Café Retro," uvedla mluvčí.

Obyvatelé a podnikatelé v Soukenické, Dlouhé a Hradební ulici chystají sousedské slavnosti. Hradební ulice se 20. června zčásti promění v italské náměstíčko, kde se bude podávat pizza a zmrzlina, náplavka nabídne hry, večer zahraje českobudějovický orchestr Metroklub Big Band.

V neděli 21. června zahrají Krumlovský komorní orchestr, orchestr ZUŠ Krumzušband a na druhém zámeckém nádvoří skupina Čechomor a s ní Ondřej Ruml. "Vystoupení této kapely jsme pojali jako poděkování zdravotníkům a dobrovolníkům za jejich obětavou práci," řekl místostarosta Martin Hák (Společně pro ČK-Nezáv. a TOP 09). Program Krumlovského slunovratu je na webu.

Český Krumlov odhaduje letošní ztrátu z příjmů z turistického ruchu v souvislosti s koronavirem na 50 milionů korun. Podnikatelům odložilo město do podzimu platby nájmů. V létě chce lákat české, německé i rakouské turisty na kulturní akce. Koncerty budou na třech pódiích, město nabídne i Ozvěny Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary či gastronomii. Na letní akce dá radnice z rozpočtu tři až pět milionů korun.

Do Českého Krumlova, kde žije zhruba 13.000 lidí, míří za normálního stavu ročně dva miliony turistů. Kvůli pandemii tam teď nejezdí téměř žádní, město zrušilo i řadu akcí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je sobota 27. února 2021

Očekáváme v 15:00 5°C

Celá předpověď