Judista Klammert skončil na OH už v 1. kole, podlehl Izraelci Kochmanovi

foto Ilustrační foto - Český judista David Klammert.

Tokio - Český judista David Klammert vypadl na olympijském turnaji v Tokiu již v prvním kole. Ve vyrovnaném duelu kategorie do 90 kilogramů podlehl Izraelci Li Kochmanovi v takzvaném zlatém skóre na ipon. Zlato vyhrál Laša Bekauri z Gruzie, mezi ženami ve váze do 70 kg uspěla dvojnásobná mistryně světa domácí Čizuru Araiová.

Sedmadvacetiletý Klammert dosud Kochmana na seniorské scéně nikdy neporazil, do zápasu ale vstoupil aktivněji. Oba judisté však zůstávali dlouho ve střehu a souboj po skončení normální doby přešel do prodloužení a zlatého skóre.

V něm po více než celkových pěti minutách vzájemného souboje dostal nejprve Klammert trest za pasivitu a následně jej Izraelec dokázal zdolat díky technice uki-otoši. Klammert s Kochmanem prohrál i potřetí na seniorském turnaji.

"Každá chvíle v téhle hale je něco neuvěřitelného. Olympiádu si hrozně užívám. Mrzí mě, že jsem nereprezentoval líp Českou republiku, a slibuju, že udělám všechno pro to, abych se znovu podíval na olympijské hry, odčinil to a zlepšil se," řekl České televizi sedmadvacetiletý rodák z Kroměříže po své olympijské premiéře v posvátné hale Budokan.

Klammert letos obsadil třetí místo na Grand Slamu v turecké Antalyi, což je jeho nejlepším umístěním na mezinárodní scéně. Na turnaji v Tokiu se představil jako první ze dvou českých judistů. Pod pěti kruhy bude v pátek startovat Lukáš Krpálek, který se po pět let starém vítězství na olympiádě v Riu v kategorii do 100 kilogramů pokusí nyní uspět v nejtěžší váze.

Vítězem "devadesátky" se dnes stal Kochmanův přemožitel z druhého kola Bekauri. Úřadující mistr Evropy z Lisabonu je čtvrtým judistou z Gruzie, který získal olympijské zlato. Ve finále porazil Němce Eduarda Trippela.

Japonka Araiová svedla bezmála sedmnáctiminutovou bitvu v semifinále s Ruskou Madinou Tajmazovovou. Ve finále pak porazila díky wazari Rakušanku Michaelu Polleresovou a získala pro pořadatelskou zemi již šestou zlatou medaili z juda na této olympiádě.

Výsledky juda na OH v Tokiu

Muži - do 90 kg:

1. Bekauri (Gruz.), 2. Trippel (Něm.), 3. Bobonov (Uzb.) a Tóth (Maď.), 5. Žgank (Tur.) a Igolnikov (Rus.), 7. Sherazadishvili (Šp.) a Van´t End (Niz.), ...17. Klammert (ČR) - vyřazen v 1. kole.

Ženy - do 70 kg:

1. Araiová (Jap.), 2. Polleresová (Rak.), 3. Tajmazovová (Rus.) a Van Dijkeová (Niz.), 5. Matičová (Chorv.) a Scoccimarrová (Něm.), 7. Teltsiduová (Řec.) a Bellandiová (It.).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je pondělí 29. listopadu 2021

Očekáváme v 19:00 1°C

Celá předpověď