Krpálek se v úvodu OH vyhne Rinerovi, čeká ho Němec, nebo uprchlík

foto Ilustrační foto - Judista Lukáš Krpálek vystoupil 15. července 2021 v Praze na tiskové konferenci před startem na olympijských hrách v Tokiu.

Tokio - Olympijský vítěz Lukáš Krpálek se na úvod olympijského turnaje judistů v Tokiu utká buď s Němcem Johannesem Freyem, nebo Džavádem Mahdžúbem z týmu uprchlíků. Druhého českého zástupce Davida Klammerta při olympijské premiéře čeká v prvním kole Izraelec Li Kochman.

Krpálek se při dnešním losování vyhnul vítězi posledních dvou olympijských her a desetinásobnému světovému šampionovi Teddymu Rinerovi, který od Ria 2016 příliš nezápasil a nebyl nasazený. Hvězdný Francouz je v opačné polovině pavouka.

Česká medailová naděje Krpálek má v prvním kole kategorie nad 100 kilogramů volný los a pak zřejmě narazí na Freye. Ten bude velkým favoritem proti stému judistovi světového žebříčku Mahdžúbovi. Někdejší reprezentant Íránu startuje jen díky pozvánce do týmu uprchlíků. Německého judistu Krpálek v obou vzájemných zápasech porazil, naposledy loni v listopadu na jinak nevydařeném mistrovství Evropy v Praze.

V případě úspěchu ve druhém kole by Krpálka zřejmě čekal neoblíbený Nizozemec Henk Grol. Tomu by mohl oplatit porážku ze semifinále letošního mistrovství Evropy v Lisabonu. Ve stejné polovině pavouka je také domácí naděje Hisajoši Harasawa, kterého Krpálek v hale Budokan porazil před dvěma lety ve finále mistrovství světa. Aktuální vicemistr světa Tamerlan Bašajev z Ruska a silný Gruzínec Guram Tušisvili jsou ve druhé polovině.

Klammertovým prvním soupeřem v kategorii do 90 kilogramů bude Kochman, který se z olympijského žebříčku kvalifikoval těsně před ním. Šestadvacetiletého reprezentanta Izraele o rok starší Čech ještě neporazil. V poslední době mají na turnajích obdobné výsledky včetně třetího místa na dubnovém Grand Slamu v Antalyi.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je úterý 27. července 2021

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď