Krpálek prohrál ve finále za pět vteřin, ale získal cenné stříbro

foto Ilustrační foto - Mistrovství světa v judu - muži nad 100 kg, 26. září 2018 v Baku. Český judista Lukáš Krpálek oslavuje výhru v opravách nad Temurem Rachimovem z Tádžikistánu.

Abú Zabí - Judista Lukáš Krpálek rozšířil svou sbírku medailí o stříbro z Grand Slamu v Abú Zabí. Finále váhové kategorie nad 100 kilogramů mu ale vůbec nevyšlo, když už po pěti vteřinách podlehl nenasazenému Rusovi Inalu Tasojevovi, loňskému juniorskému mistrovi světa. Český reprezentant si do světového žebříčku připíše 700 bodů a upevní si druhou pozici.

Sedmadvacetiletý Krpálek byl nejvýše nasazeným judistou na turnaji a nejprve porazil Kazacha Galymžana Krikbaje, když ho v závěru udržel na zemi. Následně zdolal Bělorusa Vladislava Ciarpického v prodloužení.

V semifinále si olympijský vítěz z Ria poradil s Izraelcem Orem Sassonem, kterého po 90 vteřinách hodil na ippon. Soupeř si při rozhodujícím chvatu poranil loket a musel se nechat ošetřit. Následně nenastoupil do boje o bronz.

Ve finále zvolil Krpálek agresivní začátek. Okamžitě se snažil o nástup, dostal se soupeři na tělo, ale dvacetiletého Rusa tím nezaskočil. Ten naopak zkušeně kontroval a už po pěti sekundách zápas ukončil ipponem. Zakončil tak Krpálkovu sedmizápasovou vítěznou šňůru.

"I tohle je judo... Chtěl jsem využít momentu a hodit hned z prvního útoku, když se tomu nabídnul. Jenže to bohužel nevyšlo a prohrál jsem hned v prvních vteřinách. Ale i tak krásné druhé místo a za mě rozhodně spokojenost," uvedl Krpálek na facebooku.

Z dalších českých reprezentantů se v Abú Zabí nejvíce dařilo Jaromíru Musilovi, který ve váze do 81 kilogramů obsadil sedmé místo poté, co prohrál ve čtvrtfinále s pozdějším stříbrným medailistou Matthiasem Cassem z Belgie.

Jakub Ječmínek ve váze do 73 kilogramů nestačil ve 2. kole na nejvýše nasazeného Odbajara Ganbátara z Mongolska. V osmifinále váhy do 66 kilogramů skončil Pavel Petřikov a ve váze do 90 kilogramů prohrál David Klammert ve 2. kole s Číňanem Pu Che-pi-li-ke.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je neděle 24. března 2019

Očekáváme v 3:00 9°C

Celá předpověď