Krobotův film Velká premiéra bude mít předpremiéru v Olomouci

foto Ilustrační foto - Režisér Miroslav Krobot (vpravo) a scenárista Lubomír Smékal v Olomouci (na snímku z 9. srpna 2016).

Olomouc - V Olomouci, Prostějově, ale také v Šumperku a Zábřehu budou moci spatřit diváci s předstihem nový film Miroslava Krobota s názvem Velká premiéra, jehož oficiální uvedení do kin je naplánováno na 21. července. V Olomouckém kraji se rozhodli tvůrci představit snímek o několik dní dříve s ohledem na to, že se zde natáčela převážná část scén. ČTK o tom za tvůrce informovala Silvie Marková. Na scénáři svého třetího celovečerního filmu spolupracoval Krobot opět v tandemu s Lubomírem Smékalem, olomouckým psychologem.

"Film byl natočen v loňském roce v Olomouckém kraji, a proto jej umělci osobně uvedou v předpremiéře 19. července v olomouckém kině Metropol a prostějovském Kině 70. O den později 20. července jej představí v kinech Oko v Šumperku a Retro v Zábřehu," uvedla Marková.

Film Velká premiéra s pracovním názvem Šnajdr se v Olomouci loni v srpnu natáčel například ve zdejším studentském S-klubu, v prostorách přednádraží nebo v zoologické zahradě. Kulisy filmu poskytly také Bezručovy sady. Pohyb filmařů mohli vidět v obyvatelé města do druhé poloviny srpna; zhruba 200 z nich navíc účinkovalo ve filmu jako komparz. Ve snímku si rovněž zahráli i olomoučtí herci - umělecký šéf činohry Roman Vencl a herečka Ivana Plíhalová.

Film nesl pracovní název podle hlavní postavy, pražského herce Pavla Šnajdra, kterého hraje Pavel Šimčík. Ten přijíždí do Olomouce zrežírovat improvizační divadelní představení v kulturním klubu. Jeho babičku ve snímku ztvárnila Iva Janžurová, režisér Krobot se objeví v roli ředitele klubu. Olomoucká herečka Ivana Plíhalová si zahraje jeho ženu. V dalších rolích se představí Iva Pazderková, Klára Melíšková či Jenovéfa Boková. Šéf olomoucké činohry Roman Vencl si zahraje údržbáře Romana.

Krobotův film ponese i výrazný rukopis oceňovaného slovenského kameramana Martina Štrby, držitele čtyř Český lvů, a polského střihače Jarosława Kamińského, do jehož filmografie patří takové filmy, jako Oscarem oceněný film Ida nebo v Cannes oceněná Studená válka.

Na filmu s Krobotem již tradičně spolupracuje jako scenárista olomoucký psycholog Smékal. Tvůrčí duo má za sebou dva filmy, snímek Díra u Hanušovic (2014) a o tři roky později film Kvarteto, který se rovněž natáčel v Olomouci.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pátek 12. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď