Krmenčík se přidal k vulgárnímu skandování proti Plzni, později se omluvil

foto Ilustrační foto - Fotbalista Michael Krmenčík ze Slavie (na snímku z 12. září 2021).

Praha - Slávistický fotbalista Michael Krmenčík se po středeční dohrávce 3. kola první ligy proti Olomouci přidal k fanouškům Pražanů, kteří skandovali vulgární pokřik proti Plzni, kde dlouhá léta působil. Osmadvacetiletý reprezentační útočník se později svému někdejšímu klubu, s nímž se červenobílí utkají v nedělním šlágru v Edenu, na sociální síti omluvil. Krmenčíka zkritizoval například jeho někdejší plzeňský spoluhráč David Limberský.

Slávističtí fanoušci na konci středečního vítězného utkání (1:0) opakovaně skandovali "Zk.....á Plzeň". Příznivci červenobílých tímto vulgárním pokřikem častují neoblíbeného rivala, s nímž se utkají v nedělním šlágru 13. kola v Edenu. Podle krátkého videa na sociální síti si Krmenčík při skandování slávistického "kotle" s fanoušky notoval a zvedal ruku do rytmu hanlivého pokřiku.

"V neděli udělám absolutní maximum pro úspěch Slavie a věřím, že to bude strhující souboj dvou nejlepších klubů Česka posledních 10 let. Je mi ale líto, že jsem se nechal strhnout v bojové atmosféře k pokřiku, který znevažuje plzeňský klub a omlouvám se," uvedl Krmenčík na instagramu.

Český reprezentant přišel do Slavie v létě z belgických Brugg na roční hostování s povinnou opcí na přestup v případě, že by český šampion prošel do základní skupiny Ligy mistrů. To se Pražanům nepovedlo. Hlavní část kariéry ale strávil Krmenčík v Plzni, jejímž je odchovancem. S Viktorií získal tři ligové tituly. Ve Slavii se zatím příliš neprosadil a připsal si jen jeden soutěžní gól.

Krmenčíka za to, že se přidal k hanlivému pokřiku proti bývalému zaměstnavateli, zkritizoval jeho někdejší spoluhráč ve Viktorii Limberský, jenž po minulé sezoně ukončil profesionální kariéru. "Co všechno jsi schopen udělat, aby jsi se zavděčil fanouškům SKS, kteří tě stejně nikdy nepřijmou? A naopak teď jsi ztratil spoustu fanoušků, kteří tě měli upřímně rádi," uvedl Limberský na instagramu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je sobota 27. listopadu 2021

Očekáváme v 23:00 1°C

Celá předpověď