Krkonoše zasáhl déšť, vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

foto V lyžařském středisku ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších pokračovaly 6. prosince 2018 přípravy na zahájení lyžařské sezony. Na snímku rolba upravuje část modré sjezdovky ve Svatém Petru.

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - Nejvyšší české hory Krkonoše dnes zasáhl déšť. Zájem návštěvníků hor o lyžování v první den letošního roku byl proto velmi slabý. Z hor dnes také začali odjíždět lidé, kteří do nich přijeli strávit Silvestra. Na silnicích z hor se od dopoledne začaly tvořit několikakilometrové kolony, například na příjezdu ke Studenci a k Nové Pace.

Ve vrcholových partiích hor dnes vál silný vítr, který zastavil horní úsek kabinové lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Turisté se tak mohli svézt jen na spodním úseku na Růžovou horu, odkud to je na vrchol 2,5 kilometru pěšky. Lanovka může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině.

"Je obleva a prší, lyžování je pro srdcaře. Výhodou je lyžování bez front na prázdných sjezdovkách," řekl ČTK jeden z lyžařů v areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně. Ve středisku je na 19 kilometrech sjezdovek 20 až 60 centimetrů sněhu. Vlekaři věří, že s nadcházejícím ochlazením, které má přijít ve středu, se jim v příštích dnech podaří otevřít další sjezdovky.

Policie dnes na okraji Špindlerova Mlýna kontrolovala řidiče. Ti si pak vystáli kolonu na příjezdu od Vrchlabí ke Studenci. V koloně následně pokračovali až do Nové Paky na Jičínsku.

Sněhu je na hřebenech Krkonoš asi 90 centimetrů, například Luční bouda má 96 centimetrů. V lavinových katastrech stále platí druhý nejnižší stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je středa 21. srpna 2019

Očekáváme v 19:00 21°C

Celá předpověď