V bytě ve Valašském Meziříčí násilně zemřeli matka, otec a jejich dospělá dcera

foto Policejní automobil - ilustrační foto.

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) - V bytě ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku násilně zemřeli dvě ženy a jeden muž. Podle zjištění policie, která případ prověřuje od úterního odpoledne, šlo o sedmapadesátiletou matku s pětadvacetiletou dcerou a také šedesátiletého otce mladší z žen. Případ kriminalisté předběžně kvalifikovali jako vícenásobnou vraždu a sebevraždu. V tiskové zprávě to dnes uvedla krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Podle policie jde o rodinnou tragédii. "Místo činu do brzkých ranních hodin ohledávali kriminalisté. Na místě byl rovněž soudní lékař. Nyní čekáme na výsledky soudní pitvy a nadále provádíme úkony trestního řízení," uvedla Kyšnerová.

Dvě několikanásobné vraždy se na Vsetínsku staly také loni. V rodinném domě v Loučce usmrtil 24. dubna jednatřicetiletý muž svou ženu a jejich tři malé děti ve věku do pěti let. Poté podle zjištění policie nožem pořezal i sebe a nakonec způsobil výbuch domu. Obviněnému muži hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Trojnásobná vražda se stala 3. srpna v rodinném domě v Rožnově pod Radhoštěm, kde devětačtyřicetiletý muž zastřelil svou družku, jejich dvě děti předškolního věku a následně sebe. Policie případ kvůli úmrtí pachatele odložila.

V České republice se loni podle policejních statistik stalo 150 vražd, o 45 více než předloni. Téměř polovina loňských vražd zůstala ve stadiu pokusu, většinu vrahů motivovaly osobní rozepře mezi příbuznými nebo partnery.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je úterý 6. června 2023

Očekáváme v 19:00 17°C

Celá předpověď