Kriminalisté obvinili kvůli neštěstí na diskotéce ve Slušovicích muže a firmu

foto Na oslavě Halloweenu na diskotéce ve Slušovicích na Zlínsku se v noci na 30. října 2022 zranilo osm mladých lidí, z toho pět vážně. Na snímku je zásah záchranářů, hasičů a policistů.

Zlín (Zlínský) - Kriminalisté obvinili kvůli loňskému neštěstí na diskotéce ve Slušovicích na Zlínsku devětadvacetiletého muže z obce u Zlína a firmu sídlící na Zlínsku z obecného ohrožení z nedbalosti. Muži hrozí až osmileté vězení, uvedla dnes na dotaz ČTK policejní mluvčí Monika Kozumplíková. V noci na neděli 30. října vznikla na schodišti, které vede do hudebního klubu, tlačenice. Pět lidí skončilo se zraněním v nemocnici, všichni pacienti byli nezletilí.

Fotogalerie

"Mladý muž jako jediný jednatel společnosti, organizátor a člen ochranky na diskotéce ve Slušovicích neučinil odpovídající bezpečnostní opatření a nedodržel maximální kapacitní omezení vstupu, když do prostor o maximální kapacitě 280 osob pustil minimálně 400 návštěvníků, přičemž vstup do objektu nebyl nijak regulován," uvedla Kozumplíková.

Majitel objektu Jiří Kotek dnes ČTK řekl, že klub v době neštěstí přeplněný nebyl. Podle něj sice bylo vyčleněno 400 vstupenek, ale ve vnitřních prostorách tolik návštěvníků nebylo. "Lidi to posuzovali včetně venkovních prostor. Vnitřní klub přeplněný určitě nebyl," uvedl Kotek.

Na schodišti mezi prvním a druhým patrem objektu vznikla kritická situace. Setkalo se tam velké množství lidí, kteří chtěli vstoupit dovnitř, nebo jít ven. "Tím si zcela znemožnili pohyb, což u některých vyvolalo paniku, dechovou tíseň, ztrátu vědomí, přičemž někteří návštěvníci spadli a jiní po nich šlapali. Osmnáctiletá dívka utrpěla těžkou újmu na zdraví a patnáctiletý hoch utrpěl vážnou poruchu zdraví. Oba byli v přímém ohrožení života," uvedla Kozumplíková.

Dalších deset návštěvníků ve věku od 15 do 19 let utrpělo různé druhy zranění a psychických potíží. "Vzniklo tím u nich riziko těžké újmy na zdraví a jenom díky shodě příznivých okolností k takové újmě nedošlo," uvedla mluvčí.

"Jednatel firmy způsobil obecné ohrožení tím, že vydal lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví a porušením důležité zákonné povinnosti způsobil těžkou újmu na zdraví. Stejně se provinila také firma jako právnická osoba," uvedla mluvčí. Firma může dostat pokutu, hrozí jí zákaz činnosti. Hudební klub ve Slušovicích dále funguje.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 19:00 18°C

Celá předpověď