Křetínský by se podle britských médií mohl stát spolumajitelem West Hamu

foto Ilustrační foto - Utkání 10. kola první fotbalové ligy: Sparta Praha - Slavia Praha, 22. září 2019 v Praze. Majitel Sparty Daniel Křetínský.

Londýn - Miliardář Daniel Křetínský by se podle britských médií mohl stát spolumajitelem anglického fotbalového klubu West Ham United. Vlastník pražské Sparty uvažuje o koupi 27 procent akcií účastníka Premier League, v němž působí i trojice českých hráčů Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Alex Král. Nákup by Křetínského údajně vyšel zhruba na 700 milionů liber (21,3 miliardy korun), napsal britský Daily Mail.

West Ham od roku 2010 vlastní dvojice David Sullivan a David Gold, kteří drží 51 a 35 procent akcií. Důležitou roli v chodu klubu hraje také místopředseda Karren Brady. Podle webu Sky News by se transakce mohla uskutečnit už v první polovině listopadu. Server tvrdí, že součástí dohody by měla být opce na úplné převzetí klubu v budoucnu.

Křetínský od roku 2004 vlastní se skupinou J&T pražskou Spartu a vytvořil z ní finančně nejstabilnější fotbalový klub v zemi. Šestačtyřicetiletý podnikatel je podle nejnovějšího žebříčku časopisu Forbes čtvrtým nejbohatším Čechem s odhadovanou hodnotu majetku ve výši 87,8 miliardy korun. Křetínský je mimo jiné majoritním vlastníkem Energetického a průmyslového holdingu (EPH) a podniká také v médiích.

West Ham aktuálně prožívá jedno z nejpovedenějších období v historii. Londýnský klub obsadil v minulé ligové sezoně šesté místo a zajistil si účast v hlavní fázi Evropské ligy. V aktuálním ročníku Premier League patří "Kladivářům" čtvrtá příčka.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je sobota 21. května 2022

Očekáváme v 9:00 20°C

Celá předpověď