Křesťan a Druhá tráva nahrávají album se zahraničním producentem

foto Ilustrační foto - Hudebníci Luboš Malina (vlevo) a Robert Křesťan představili v rozhovoru s Českou tiskovou kanceláří 13. března v Praze kompilační dvojalbum bluegrassové kapely Poutníci.

Praha - Nové řadové album po devíti letech nahrává v těchto dnech kapela Druhá tráva. Na nahrávku dohlíží Brit Eddie Stevens, známý producentskou prací pro elektronickou kapelu Moloko a zpěvačku Róisín Murphyovou, trip hopové Zero7 nebo Janu Kirschner. První ukázkou z alba, které vyjde na podzim, je skladba Kdybys mě zabila. Kapela v ní svůj typický zvuk rozšiřuje o netradiční rytmus, úvodní motiv odkazující na balkánskou hudbu nebo o klávesové a elektronické zvuky, které dříve nepoužívala. ČTK o tom za kapelu informoval Roman Helcl.

"Chtěli jsme tentokrát najít někoho, kdo naši hudbu posune někam dál. Eddie byl nakonec jasnou volbou. Už na první zkoušce se nám snažil pár věcí rozmluvit či vymluvit a získal si naši důvěru," uvedl zpěvák Robert Křesťan.

Příkladem spolupráce je první albový singl Kdybys mě zabila. "Písničku jsme měli původně nazkoušenou ve dvou verzích. Eddie si nejprve vyžádal překlad textu, a pak rovnou přišel se svým pojetím i s úvodním balkánským motivem, do kterého mě nechal nahrát snad všechny nástroje, na které umím," podotkl bendžista kapely Luboš Malina.

Vznik alba, které se natáčí ve studiích Sono, ovlivnila pandemie koronaviru a zavřené hranice. Druhá tráva původně plánovala na podzim vydat dvojalbum. Na první disk hodlala zařadit coververze skladeb autorů, kteří zásadně ovlivnily Roberta Křesťana, druhý disk měl obsahovat nové autorské písničky. "Nakonec na podzim vydáme jen jedno album, které bude obsahovat mix obou plánovaných nahrávek. Druhé pak vyjde příští rok, kdy Druhá tráva oslaví třicáté výročí vzniku," doplnil manažer kapely David Němeček.

Plánované album vyjde v říjnu a kapela jej pokřtí 25. října v Brně a 15. listopadu v Praze v Divadle Hybernia. Nahrávku Druhá tráva podpoří i na turné. V metropoli kapela zahraje rovněž 23. července na koncertu v žižkovských Riegerových sadech v rámci projektu Muzika v parku.

Skupina Druhá tráva je od počátku svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně v Česku a na Slovensku. Jako jedna z mála tuzemských kapel pravidelně vyjíždí koncertovat do USA, kde má za sebou tři desítky turné. Spolupracuje či spolupracovala s významnými osobnostmi, jako jsou Peter Rowan, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy. Kapela je několikanásobným držitelem ocenění Anděl v kategorii folk a country.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 28. února 2021

Očekáváme v 7:00 0°C

Celá předpověď