Kreml: Trump a Putin se v neděli krátce sejdou v Paříži

foto Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) a jeho americký protějšek Donald Trump.

Moskva - Prezidenti USA a Ruska Donald Trump a Vladimir Putin se tuto neděli sejdou na pracovním obědě v Elysejském paláci v Paříži. Oznámil to dnes kremelský poradce Jurij Ušakov. Delší schůzka obou politiků se podle něj bude konat na summitu skupiny G20 v Argentině.

Původně bylo avizováno Putinovo a Trumpovo setkání na okraj oslav 100. výročí konce první světové války. Trump to ale v pondělí zpochybnil, když řekl, že se s Putinem sejde na summitu G20, ale že si není jist, zda bude schůzka také v Paříži. Putinův mluvčí Dmitrij Peskov tehdy uvedl, že oba prezidenti se na pařížských oslavách krátce setkají a pohovoří "vestoje" namísto "plnohodnotného rozhovoru".

Ušakov dnes prohlásil, že se prezidenti sejdou 11. listopadu. "Dohodlo se, že se vůdci Ruska a Ameriky sejdou krátce v Paříži. Hovoříme o neformálním kontaktu, po němž bude potvrzeno, že detailnější schůzka se bude konat v Buenos Aires" (na summitu G20), citovala Ušakova agentura Ria Novosti. Summit skupiny G20 se bude konat ve dnech 30. listopadu až 1. prosince.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pátek 19. dubna 2019

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď