Krejčíková se Siniakovou zahájily cestu za obhajobou na Turnaji mistryň vítězně

foto Ilustrační foto - České tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou (zleva) se radují z vítězství, 18. listopadu 2021.

Fort Worth (USA) - Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková vykročily úspěšně za obhajobou titulu z Turnaje mistryň. Nejvýše nasazený pár porazil v Texasu v úvodním duelu skupiny Rosie Casalsové americko-nizozemskou dvojici Desirae Krawczyková, Demi Schuursová 6:4, 6:3. Zahajovací duel soutěže vyhrály Češky i při čtvrté účasti.

Šestadvacetileté tenistky mohou na turnaji ve Fort Worth navázat na letošní triumfy z Australian Open, Wimbledonu a US Open. Titul na Turnaji mistryň mohou obhájit jako sedmý pár v historii.

"Předváděly jsme dobrou hru. První zápasy jsou vždy těžké a čekala jsem, že to bude zrádné. Bylo tam spousta situací, které šly přes shodu. Jsem ráda, že jsme to zvládly a vyhrály ve skupině první zápas," řekla v rozhovoru na kurtu Krejčíková.

Olympijské vítězky z Tokia otevřely v texaské Dickies Areně celý turnaj. Úvod zápasu byl proti turnajovým osmičkám na chvíli přerušen kvůli nefunkčnímu elektronickému systému jestřábího oka. Češky od stavu 3:3 prolomily dvakrát servis soupeřek a po 46 minutách vyhrály první set.

Ve druhé sadě sice Češky ztratily třikrát servis, ve všech pěti případech ale dokázaly prolomit podání soupeřek. Po hodině a jednatřiceti minutách zakončily duel druhým využitým mečbolem.

Tenisový Turnaj mistryň ve Fort Worthu

(tvrdý povrch, dotace 5 milionů dolarů):

Čtyřhra:

Skupina Rosie Casalsové:

Krejčíková, Siniaková (1-ČR) - Krawczyková, Schuursová (8-USA./Niz.) 6:4, 6:3.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pondělí 30. ledna 2023

Očekáváme v 9:00 2°C

Celá předpověď