Krejčíková se cítí před obhajobou na Roland Garros fyzicky i psychicky fit

foto Tenistka Barbora Krejčíková pózuje fotografovi ČTK, 9. května 2022, Zlín.

Paříž - Úřadující šampionka grandslamového Roland Garros z dvouhry a čtyřhry Barbora Krejčíková se cítí být po zranění lokte před obhajobou titulů fyzicky i psychicky nabuzená a chce být v Paříži nebezpečnou soupeřkou. Tříměsíční pauza způsobená zdravotními komplikacemi ji překvapila, ale prý také byla ku prospěchu. V tuto chvíli se česká jednička a světová dvojka cítí fit a věří, že se časem vrátí opět do formy, aby mohla bojovat s nejlepšími.

"Jak asi každý ví, měla jsem problémy s loktem. Myslím, že to přišlo i kvůli zápasovému vytížení z minulé sezony. Tělo řeklo, že si chce odpočinout," řekla Krejčíková na tiskové konferenci v dějišti antukového grandslamu. "Upřímně, nečekala jsem, že budu tak dlouho mimo hru. V tuhle chvíli jsem ale zdravá a je skvělé se vrátit tam, kde jsem vyhrála minulý rok svůj první grandslam. Těším se, že se zápasy se zase zlepším a vrátím do formy," doplnila.

Šestadvacetiletá Krejčíková chyběla na kurtech od konce února, kdy prohrála v osmifinále turnaje v Dauhá s Jelenou Ostapenkovou. Měsíc předtím ještě vyhrála ve čtyřhře Australian Open s Kateřinou Siniakovou.

Na antuce ale v této sezoně nesehrála ani jeden zápas, zůstává i proto opatrná. "Nemyslím, že se dá něco po tak dlouhém zranění očekávat. Věřím, že ale mohu něco dokázat a být dobrou soupeřkou. I když jsem byla zraněná, měla jsem spoustu času na to se uzdravit a připravit. Doufám, že až začneme hrát zápasy, mohu být zase nebezpečná," řekla.

Pro lepší přípravu se rozhodla vynechat i turnaj ve Štrasburku, kde měla také obhajovat loňský triumf. "Po domluvě s trenérem (Alešem Kartusem) jsme se rozhodli ještě věnovat tréninku. Jsem za to ráda a vzala jsem to. Každý den jsme trénovali víc a víc a přidávali si," uvedla Krejčíková, jež se v Paříži připravovala i s Mariou Sakkariovou.

Do budoucna zvažuje i přehodnocení svého herního programu, aby tělo nebylo tak náchylné na zranění. "Ano, během té doby, co jsem nehrála, jsme nad tím s trenérem přemýšleli. Teď jsem v pořádku, cítím se dobře a plánuji hrát. Ale ano, musíme se rozhodnout a zvolit jiný program," připustila Krejčíková.

Při návratu do areálu v Paříži měla velkou radost. "Bylo to skvělé být zase zpět. Mám na loňský rok dobré vzpomínky. Nikdo, ani já jsme nečekali, že bych mohla vyhrát dvouhru a čtyřhru. Být zpět a hrát opět tak velký turnaj mi přináší spoustu hezkých vzpomínek na loňský rok," uvedla rodačka z Brna, která narazí v úvodním kole na domácí Diane Parryovou.

Krejčíková v poslední době i zaregistrovala výkony Igy Šwiatekové, která vyhrála na okruhu WTA 28 zápasů za sebou. Právě dvacetiletá Polka drží před ní post světové jedničky. "Myslím, že Iga hraje úžasně. Odvádí na kurtu i mimo něj neuvěřitelnou práci. Je to skvělý člověk a ráda si s ní povídám. Zaslouží si to. Doufám že se k ní časem přiblížím a budeme třeba bojovat o post jedničky," dodala Krejčíková.

Nosková si grandslamovou premiéru na Roland Garros odbude proti Raducanuové

Sedmnáctiletá tenistka Linda Nosková se při premiéře mezi dospělými na Roland Garros utká s britskou hvězdou Emmou Raducanuovou. Zdeňka Koláře čeká po úspěšné kvalifikaci při grandslamovém debutu domácí držitel divoké karty Lucas Pouille. Rozhodlo o tom dnešní doplnění losu v Paříži.

Vítězka loňské pařížské juniorky Nosková prošla kvalifikací jako jediná z českých žen. Jen o dva roky starší Raducanuová na Roland Garros v hlavní soutěži rovněž dosud nehrála. Vloni ale z pozice kvalifikantky senzačně ovládla US Open, v žebříčku se vyšplhala na 12. místo a jako 12. nasazená se nyní dostala v Paříži přímo do hlavní soutěže. Nosková je v pořadí WTA na 185. místě.

Pětadvacetiletý Kolář prošel kvalifikací na grandslamu na sedmnáctý pokus. Podle žebříčkového postavení by měl být v duelu s Pouillem favoritem. Zatímco českému tenistovi momentálně patří 136. místo, francouzský tenista figuruje na 163. příčce

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 4. července 2022

Očekáváme v 15:00 26°C

Celá předpověď