Krčmář a Václavík přijdou kvůli covidu o biatlonový SP v Oberhofu

foto Ilustrační foto - Závod Světového poháru v biatlonu - sprint mužů, 12. března 2020 v Kontiolahti. Michal Krčmář z České republiky.

Oberhof (Německo) - Biatlonisté Michal Krčmář a Adam Václavík měli pozitivní test na koronavirus a nezúčastní se tak minimálně prvního ze dvou dílů Světového poháru v Oberhofu, jenž začne v pátek sprinterskými závody. V českém týmu je nahradí mladí Tomáš Mikyska a Milan Žemlička.

Nejlepší Čech v průběžném pořadí SP Krčmář a Václavík, jenž dosud v sezoně nebodoval, neprošli testy před odjezdem ze soustředění v Pokljuce. "Kvůli sněhovým podmínkám jsme po svátcích museli opustit Českou republiku. I přesto, že jsme dodržovali přísná interní pravidla, tak se dvěma klukům nevyhnul pozitivní PCR test. Tým se připravoval odděleně na Pokljuce, hotel nebyl otevřený pro veřejnost, a přesto se to stalo," uvedl na svazovém webu trenér mužské reprezentace a sportovní manažer Ondřej Rybář.

Devětadvacetiletý Krčmář a o tři roky mladší Václavík podstoupí koncem týdne kontrolní testy. Teoreticky by se mohli k týmu připojit pro druhý díl SP v Oberhofu, jenž startuje ve středu.

Pro úvodní závody je nahradí Mikyska a Žemlička, kteří už se v této sezoně mezi elitou představili. Tým bude dále tvořit Vítězslav Hornig, Tomáš Krupčík, Jakub Štvrtecký a na nedělní smíšenou štafetu dorazí zkušený Ondřej Moravec, jenž si po dohodě s trenéry protáhne přípravu v rakouském Obertilliachu.

Biatlonový seriál po vánoční přestávce pokračuje pátečními sprinty, na které navážou sobotní stíhací závody. Ženám se koronavirové potíže vyhnuly a v Oberhofu nastoupí v sestavě Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Eva Puskarčíková a Tereza Vinklárková.

Covid-19 se vedle dua biatlonistů objevil v českém servisním týmu, z něhož vypadli dva členové. "Servisu budou pomáhat i trenéři, musíme si s tím nějak poradit. Na cestě do Oberhofu je Michal Šlesingr, který pomůže s testováním," jmenoval Rybář bývalého reprezentanta, jenž po loňském konci kariéry pracuje na svazu. "Řešíme ze dne na den příjezd dalších lidí, kteří ale musí projít PCR testy. Je to trochu očistec," dodal sportovní manažer a trenér.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je úterý 9. března 2021

Očekáváme v 3:00 -5°C

Celá předpověď