Kraulařka Seemanová v semifinále ISL posunula vlastní český rekord na 200 metrů

foto Ilustrační foto - Česká plavkyně Barbora Seemanová skončila 12. listopadu 2021 v úvodním semifinálovém utkání série International Swimming League (ISL) v Eindhovenu druhá na kraulařské dvoustovce.

Eindhoven (Nizozemsko) - Plavkyně Barbora Seemanová ve čtvrtém semifinále International Swimming League (ISL) překonala o osm setin vlastní český rekord na 200 metrů volným způsobem. Časem 1:53,23 skončila druhá a získala sedm bodů pro svůj tým Iron. Další body přidala o víkendu na čtyřstovce, na stovce i v kraulové ženské štafetě. Ani její příspěvek 21,5 bodu ale nepomohl plavcům Iron k lepšímu než poslednímu čtvrtému místu v tomto semifinále.

Stříbrná medailistka z nedávného ME v krátkém bazénu v Kazani Seemanová rekordní čas vytěžila ze souboje s Britkou Freyou Andersonovou. Za tou zaostala o šest setin, ale o osm setin posunula své zářijové maximum. K rekordu měla blízko i na stovce. Časem 52,34 se mu přiblížila na tři setiny a zařadila se na šestou příčku.

Ještě lepší umístění vybojovala na čtyřstovce, kterou neplave tak často. Atakovala stupně vítězů a nakonec byla čtvrtá v čase 4:04,98. Kraulařské štafetě na druhém úseku pomohla ke čtvrté příčce.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je sobota 28. května 2022

Očekáváme v 9:00 15°C

Celá předpověď