Krátce před Zlatými glóby rozdal své ceny festival v Palm Springs

foto Herečka Renée Zellwegerová s cenou na filmovém festvalu v Palm Springs za svoji roli v dramatu Judy.

Palm Springs (USA) - Jen několik dnů před předáváním filmových Zlatých glóbů pořadatelé filmového festivalu v Palm Springs oznámili jména vítězů letošního 31. ročníku. Ceny z filmové přehlídky, která v kalifornském pouštním městě začala ve čtvrtek, si odnesla herečka Renée Zellwegerová za svoji roli v životopisném dramatu Judy nebo Joaquin Phoenix, který ve snímku Joker hraje zkrachovalého komedianta Arthura Flecka.

Fotogalerie

Cenu pro režiséra roku získal Quentin Tarantino za film Tenkrát v Hollywoodu. Jako vycházející hvězdu porota vyznamenala amerického herce Zacka Gottsagena, který hrál ve filmu The Peanut Butter Falcon. Scénář snímku vznikl podle přání, zvyků a tužeb tohoto 34letého muže s Downovým syndromem.

Mnoho z hvězd, které dostaly cenu na festivalu v Palm Springs, si podle agentury DPA dělá naděje na zisk další trofeje na nedělním předávání Zlatých glóbů. Ty jsou po Oscarech považovány za nejdůležitější filmové ocenění udělované ve Spojených státech.

Festival v Palm Springs potrvá do 13. ledna. Mezi zhruba 180 snímky z celého světa se na něm představí také Toman režiséra Ondřeje Trojana.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je čtvrtek 9. července 2020

Očekáváme v 7:00 14°C

Celá předpověď