Krasobruslařka Zagitovová odpověděla na rekord Medveděvové

foto Ruská krasobruslařka Alina Zagitovová.

Kangnung (Korea) - Ruská krasobruslařka Alina Zagitovová v olympijské soutěži družstev potvrdila, že bude v Koreji největší soupeřkou krajanky Jevgenije Medveděvové v boji o olympijské zlato. Na světový rekord osmnáctileté konkurentky z krátkého programu odpověděla ve volné jízdě zlepšením své známky z vítězného mistrovství Evropy, kde Medveděvové přivodila první porážku od listopadu 2015. Rekordu se Zagitovová přiblížila na 2,38 bodu.

Obě favoritky trénují společně pod vedením Eteri Tutberidzeové. Zagitovová dnes přísahala, že při týmové soutěži mezi nimi žádná rivalita nebyla. "Žeňa (Medveděvová) mi dneska gratulovala a já jsem jí gratulovala včera. Byly jsme opravdu propojené," řekla krasobruslařka, která přispěla k zisku stříbrné medaile v soutěži družstev.

Cítila větší tlak než při individuálních závodech. "V družstvech nejste zodpovědní jen za sebe, ale za celý tým, celý výsledek. Mezi jednotlivci je to jen o vás. Musela jsem se uklidnit a brát to jako jakýkoliv jiný závod," vyprávěla.

S výkonem byla nakonec spokojená. "Na pětibodové škále bych si dala čtyři plus. Byly tam nějaké chybičky, ale ty bude jednoduché napravit. Budeme na tom pracovat. Cítila jsem se trochu svázaná a ten program mohl být expresivnější," řekla po jízdě na téma Dona Quijota.

Prožívá olympijskou premiéru. Když s Medveděvovou přijely do olympijské vesnice, zaskočily je výškové budovy pro sportovce. "Abych byla upřímná, tak jsem si myslela, že to budou malé baráčky," svěřila se Zagitovová, která kvůli dopingovému trestu pro Rusko musí závodit pod neutrální vlajkou.

V olympijské vesnici se příliš dlouho nezdrží. Společně s Medveděvovou odjedou na několik dní trénovat do Japonska a vrátí se před soutěží žen, která je na programu 21. a 23. února. Tam už se postaví proti sobě a jen jejich velké selhání by uvolnilo cestu ke zlatu některé z dalších krasobruslařek.

Úřadující juniorská mistryně světa Zagitovová v první seniorské sezoně oplývá jistotou. Při absenci zraněné Medveděvové vyhrála prosincové finále Grand Prix a slavnější krajanku porazila na ME. "V tréninku dělám všechno dobře, všechny prvky. Tak proč bych to nemohla dělat také v závodě?" poznamenala.

Před čtyřmi lety v Soči zazářila v týmové soutěži jiná Ruska Julia Lipnická. Individuální medaili ale pak nezískala, skončila až pátá. Překvapivě vyhrála její krajanka Adelina Sotnikovová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 15:00 13°C

Celá předpověď