Krajský úřad zamítl žádost ŘSD o vyvlastnění pozemků kvůli D3

foto Ilustrační foto - U Veselí nad Lužnicí na Táborsku pokračovala 27. června stavba dálnice D3. Po novém úseku mezi Táborem a Veselím by řidiči mohli začít jezdit zřejmě od poloviny roku 2013. To by měl být pětadvacetikilometrový úsek dokončen. Bude to teprve druhá zprovozněná část dálnice, která by měla spojit Prahu s jihem Čech a Rakouskem. Řidičům nyní slouží jen zhruba 15 kilometrů dálnice u Tábora.

České Budějovice - Krajský úřad Jihočeského kraje zamítl žádost Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o vyvlastnění pozemků motocentra pro stavbu dálnice D3 u Tábora. Informaci ČT dnes ČTK potvrdili zástupci ŘSD i jeden z majitelů pozemků. ŘSD se proti rozhodnutí odvolá.

Krajský úřad žádost zamítl 1. dubna. "Jsme přesvědčeni, že jsme ve věci postupovali správně. Okamžitě podáme odvolání," řekl dnes ČTK mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

ŘSD požádalo o vyvlastnění loni, kvůli pozemkům nemůže dostavět část dálnice. Jde o úsek dlouhý 400 metrů. Vlastníkům pozemků navrhlo ŘSD již dříve odškodnění, majitelé nabídku nepřijali. Návrh odškodnění zaslalo ŘSD jak bratrům Bratránkovým, jimž patří pozemky s motocentrem, tak i firmám Milan Král a Taartrade. Spor trvá od od roku 2004.

Bratránkovi nesouhlasí s vyvlastněním, označují ho za nezákonné. Stát jim podle jejich vyjádření zmařil investice, vydal nezákonné stavební povolení a teď odmítá platit škody.

"Zaplať pánbůh, že to takhle dopadlo. Že je to nezákonné, jsme věděli od samého začátku. Zaplať pánbůh, že nám dal krajský úřad za pravdu. Osobně si myslím, že by teď měla být řada (jednat) na ŘSD, ale oni se odvolají. Je to vítězství, ale ne úplné, je to jenom oddálení," řekl dnes ČTK Pavel Bratránek, který motocentrum provozuje od roku 2000.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pondělí 18. ledna 2021

Očekáváme v 1:00 1°C

Celá předpověď