Krájecí prkénko od UBRD získalo ocenění Red Dot Design Award

foto Dřevěné krájecí prkénko s motivy české vlajky (na snímku) od společnosti UBRD.

Příbram/Essen (Německo) - Dřevěné krájecí prkénko s motivy české vlajky od společnosti UBRD získalo ocenění v designové soutěži Red Dot Design Award. Cenu v kategorii product design v pondělí převzali zakladatelé firmy Jiří Krůta a Vojtěch Hrach v německém Essenu. Do soutěže přišlo více než 5500 výrobků z 55 zemí, informovala dnes ČTK Jitka Vrbová z UBRD. Prkénko spolu s dřevěným stojanem na nože uspěly v letošním roce také na soutěži iF Design Award 2019.

Krájecí prkénko vyrobené z amerického ořechu bude vystaveno po celý rok v Red Dot Muzeu v Essenu. "Překvapilo mě, že ještě nikdo neřešil to, jak špatně se s kuchyňským prkénkem manipuluje," uvedl designér Petr Novague. Prkénko proto navrhl se zkosenými bočními hranami, které uživateli pomohou ho bez problémů zvedat z pracovní plochy a zároveň z něj nakrájenou surovinu pohodlně shrnout.

Firma UBRD vznikla před čtyřmi lety. Její název odkazuje na oblast Brd, odkud zakladatelé společnosti pocházejí a kde se výrobky kompletují. Všechny kuchyňské doplňky jsou vyrobeny ze dřeva amerického ořechu, který nabízí ideální vlastnosti pro výrobu produktů do kuchyně, kde se pracuje s potravinami, a zároveň je zajímavý i svým dekorem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je pátek 18. října 2019

Očekáváme v 17:00 19°C

Celá předpověď