Kozel střídá na ostravské lavičce odvolaného Páníka

foto Novým trenérem fotbalistů Baníku Ostrava se 3. ledna 2020 stal Luboš Kozel (na snímku z 18. února 2015).

Ostrava - Novým trenérem fotbalistů Baníku Ostrava se stal Luboš Kozel. Kouč české reprezentační devatenáctky nahradil Bohumila Páníka, který byl od sedmého celku nejvyšší soutěže odvolán i s asistentem Janem Sombergem v minulém týdnu. Kozel dnes v Ostravě podepsal víceletou smlouvu.

Kozel se v roli trenéra nejvíce zviditelnil v Dukle Praha, kterou během sedmiletého působení dovedl z druhé ligy až na šesté místo nejvyšší soutěže. Aktuálně vede národní tým do 19 let, se kterým dokončí kvalifikační cyklus. Kozlovým asistentem bude v Baníku bývalý trenér Opavy či Karviné Ivan Kopecký a realizační tým rozšířil i kouč a šéf baníkovské mládeže Radek Slončík.

Novým trenérem fotbalistů Baníku Ostrava se 3. ledna 2020 stal Luboš Kozel (vlevo). Vpravo je majitel ostravského klubu Václav Brabec. "Baník je historicky velmi významná značka a dneska už zase velmi vážený klub. Za poslední dobu udělal veliký progres z hlediska budování infrastruktury a je dnes zajímavou značkou pro každého trenéra. Mě navíc oslovilo i přímé a seriózní jednání pana majitele i ostatních zástupců klubu. Takže jsem rád, že to takto dopadlo," uvedl Kozel pro oficiální webové stránky Baníku.

Kozel by měl ve větší míře zapojit do kádru áčka i hráče z vlastní líhně. "S příchodem Luboše Kozla vstupuje Baník do nové etapy své existence. V ní by měl Baník stále více těžit z mohutných investic, které vložil, vkládá a nadále bude vkládat do rozvoje vlastní mládežnické akademie. Věříme, že Luboš Kozel je trenérem, který dokáže postupně vznikající mládežnický potenciál Baníku využít a vytvořit silný a úspěšný tým, který bude tyto cíle plnit," podotkl sportovní ředitel klubu Marek Jankulovski.

Hráčům bude nový trenérský tým představen v pondělí, kdy Ostravanům začne zimní příprava.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je čtvrtek 13. srpna 2020

Očekáváme v 3:00 19°C

Celá předpověď