Kousal se připojil zpět k týmu hokejistů Pardubic, zatím dočasně

foto Ilustrační foto - Hokejista Pardubic Robert Kousal (na archivním snímku z 30. července 2019).

Pardubice - Hokejový útočník Robert Kousal je po nedávném vyřazení z kádru kvůli podezření z užití drog zpátky v extraligovém týmu Pardubic. Z rozhodnutí klubového vedení se dočasně připojil k mužstvu, než bude celá záležitost dořešena.

Třicetiletý Kousal měl před třemi týdny při policejní kontrole pozitivní výsledek orientačního testu na kokain. Následkem bylo jeho vyřazení z kádru. Krevní rozbor hokejisty s reprezentačními zkušenostmi však před týdnem tento výsledek nepotvrdil, vyšel ale pozitivně na látku THC. Kanabinoid nacházející se v konopí může poukazovat na užití marihuany.

"Dosud nebylo ukončeno správní řízení, ale policejní výsledky jednoznačně vyloučily u Roberta přítomnost kokainu. Tyto prvotní orientační výsledky nenasvědčují tomu, že by Robert spáchal trestný čin, ale přestupek," uvedl pro klubový web člen představenstva a sportovní ředitel Dynama Dušan Salfický.

"Jako klub ctíme presumpci neviny do konečného rozhodnutí. Počkáme na výsledky znaleckého posudku a na jeho základě vydáme finální stanovisko k celé kauze," nastínil Salfický, jaký bude další postup východočeského klubu.

Předání konečného rozhodnutí o přestupku může podle informací klubového vedení trvat další dva týdny. "Vzhledem k okolnostem případu a nejasné závažnosti přestupku vracíme Roberta Kousala do A-týmu. Je na trenérech, jestli ho nasadí už do pátečního utkání ve Vítkovicích," dodal Salfický.

Majitel klubu Petr Dědek již dříve avizoval, že pokud se přítomnost drog v Kousalově krvi potvrdí, hráč v klubu s okamžitou platností skončí. A na jeho postoji nic nezměnila ani skutečnost, že celý hráčský kádr s kompletním realizačním týmem podstoupil v pátek 20. listopadu před tréninkem biochemický test na doping a psychotropní a omamné látky, přičemž všechny testy měly negativní výsledek.

"Pokud se to skutečně potvrdí a my budeme mít v ruce papír, Robert dostane výpověď. I marihuana je zakázaná látka a já nehodlám dělat kompromisy. Osobně pro něj je lepší, že jde 'jen' o trávu, ale z pohledu klubu se nic nemění. Toto nemůžeme v Dynamu tolerovat a Robert Kousal u nás skončí. Až budeme mít vše černé na bílém, klub vydá oficiální stanovisko," reagoval Dědek pro iDnes.cz na informace o nálezu THC.

Rodák z Vyškova Kousal se vrátil do Pardubic před rokem po pěti sezonách strávených na angažmá v zahraničí. V probíhajícím extraligovém ročníku odehrál Kousal šest zápasů a připsal si gól a asistenci.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pondělí 1. března 2021

Očekáváme v 15:00 7°C

Celá předpověď