Koukalová věnovala cenu mámě a v lednu řekne, jestli pojede na OH

foto Slavnostní vyhlášení výsledků ankety Sportovec roku České republiky se uskutečnilo 21. prosince v Praze. Na snímku přichází na galavečer biatlonistka Gabriela Koukalová s manželem, badmintonistou Petrem Koukalem.

Praha - Biatlonistka Gabriela Koukalová by nejraději rozbila korunku za triumf v anketě Sportovec roku a věnovala střepy všem sportovcům pro štěstí. Nakonec trofej věnovala mamince. Na tiskové konferenci pak bylo oznámeno, že v polovině ledna Koukalová ohlásí, zda pojede na olympijské hry.

Osmadvacetiletou Koukalovou brzdí v přípravě už od léta potíže s lýtkovými svaly a kvůli bolestem stále nemůže trénovat naplno. Držitelka kompletní sady medailí z letošního mistrovství světa proto ještě v této sezoně nestartovala.

"V polovině ledna bude vydáno prohlášení a uvidí se, jak to bude s olympijským startem. Do poloviny ledna proto poprosíme o klid a čas na přípravu," uvedl za Koukalovou moderátor tiskové konference Michal Dusík po galavečeru.

Samotná biatlonistka před půlnocí odpovídala jen na dotazy týkající se jejího premiérového vítězství v anketě sportovních novinářů. "Každá trofej je pozitivní pecka a dodá motivaci. Je to super a doufám, že to není to poslední, co jsem ve své sportovní kariéře řekla, a budu to moci potvrdit dalšími výsledky," řekla.

Co nejvíce podporovat se snaží dceru matka a bývalá běžkyně na lyžích Gabriela Soukalová. "Zdraví je na prvním místě a myslím, že dělá dost, aby se mohla vrátit, ale někdy si organismus řekne dost. Nechci dělat závěry, všechno se rozhodne během ledna," uvedla medailistka z olympijské štafety v Sarajevu 1984.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je úterý 25. září 2018

Očekáváme v 17:00 13°C

Celá předpověď