Koučem hokejistů zůstává Pešán, Nedvěd má posílené pravomoci

foto Trenér české hokejové reprezentace Filip Pešán.

Praha - Trenérem české hokejové reprezentace zůstává po neúspěšném mistrovství světa v Rize Filip Pešán a pokračuje i s asistenty Martinem Strakou a Jaroslavem Špačkem. Na pozici trenéra brankářů setrval Zdeněk Orct. Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje dnes na svém mimořádném jednání rozhodl také o pokračování generální manažera Petra Nedvěd a tento post bude mít nově rozšířené pravomoci. Výkonný výbor jednomyslně schválil model, ve kterém nese zodpovědnost za složení realizačního týmu a nominaci hráčů právě generální manažer.

"Jeho návrh na složení realizačního týmu bude i nadále podléhat schválení výkonným výborem ČSLH, nominace budou vznikat ve spolupráci generálního manažera s trenérem a asistenty s tím, že rozhodující slovo má generální manažer. Trenér s asistenty se budou věnovat především vedení tréninků, sestavě a koučování mužstva při utkáních," uvedl v tiskové zprávě mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

"O přechodu na zámořský model diskutujeme již několik sezon a jsem rád, že výkonný výbor, stejně jako členové stávajícího realizačního týmu, tento návrh podpořili. Ze všech rozhovorů, které jsem v tomto směru vedl, je zřejmá vůle ke spolupráci a ochota k ní v maximální míře přispět," uvedl prezident ČSLH Tomáš Král.

Nedvědův realizační tým na pozici trenérů se oproti minulé sezoně nezměnil. "Ještě v průběhu prázdnin bychom rádi uspořádali schůzku s hráči, kteří připadají v úvahu pro nominaci na olympijský turnaj," uvedl Nedvěd.

Pešán, který působí od sezony 2019/20 jako svazový šéftrenér, převzal národní tým loni. Na mistrovství světa v Rize s ním skončil po vyřazení ve čtvrtfinále s Finy na sedmém místě a v Euro Hockey Tour druhý. Výkonný výbor na mimořádném jednání se právě průběhem, výsledky a výkony na MS zabýval .

"Vystoupení včetně vyřazení ve čtvrtfinále a celkového umístění vyhodnotil jako neúspěšné, a to zvlášť s přihlédnutím k předchozím částem sezony, složení týmu a výkonům, které předváděl na Českých hokejových hrách. Diskuse se týkala mimo jiné změn v sestavě, hry speciálních týmů, zapojení hráčů, kteří se připojili bezprostředně před šampionátem, sehranosti nebo lídrovství v mužstvu," stojí v tiskové zprávě.

V nadcházející sezoně bude Pešán chystat tým na olympijské hry v Pekingu a světový šampionát ve Finsku. "Všichni jsme se v uplynulých dnech sešli a domluvili na spolupráci, kterou teď posvětil i výkonný výbor ČSLH. Sezona bude výjimečná tím, že nás čekají dva vrcholy. Naším úkolem bude spojit síly, abychom na obou turnajích uspěli a jsem přesvědčen, že nové rozdělení pravomocí a zodpovědnosti k tomu přispěje," prohlásil Pešán.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 23. září 2021

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď