Kostýmy z filmů Zdeňka Podskalského jsou k vidění v Dubí

foto V Dubí na Teplicku byla 8. listopadu zahájena výstava originálních kostýmů z filmů režiséra Zdeňka Podskalského. Přítomen byl režisér Zdeněk Podskalský mladší. V popředí jsou kostýmy dcer hajného z fimu Trhák.

Dubí (Teplicko) - Originální filmové kostýmy, plakáty a fotografie ze snímků Zdeňka Podskalského vystavuje ode dneška Dům porcelánu s modrou krví v Dubí na Teplicku. Lidé se tak podle Zdeňka Podskalského mladšího mohou dotknout minulosti a vrátit se o 50 až 60 let zpátky.

"Je skvělý nápad vystavit kostýmy, které byly desetiletí pohřbeny v nějakém depozitáři, v archivu," řekl ČTK před dnešní vernisáží Podskalský. Některé šaty jsou vystaveny poprvé od natáčení. K vidění budou kostýmy v budově bývalého kina do 21. listopadu.

V Dubí na Teplicku byla 8. listopadu zahájena výstava originálních kostýmů z filmů režiséra Zdeňka Podskalského. Přítomen byl režisér Zdeněk Podskalský mladší. Na snímku je fotografie režiséra Zdeňka Podskalského (vpravo) s hercem Karlem Högerem z natáčení filmu Noc na Karlštejně. Prostřednictvím oděvů si návštěvníci připomenou snímky Drahé tety a já, Světáci, Noc na Karlštejně, které patří ke stále uváděné filmové klasice. "Myslím, že ty filmy nějakým způsobem stále zrají a pořád říkají něco nového, přestože je to tak stará klasika," uvedl Podskalský. Sám dává z tvorby svého otce přednost dílům, která trochu zapadla, jako je třeba film Ta naše písnička česká.

Podskalského v roli baviče připomíná ve vitríně oblek ze Silvestra 1974. V televizi natočil Podskalský přes 200 pořadů. "Rád vystupoval na veřejnosti, rád se předváděl, ačkoliv neměl herecký ani komediální talent. Říkával, že ostudou se musí projít hrdě," řekl Zdeněk Podskalský mladší o svém otci.

Město Dubí ve spolupráci s fundusem barrandovského studia už filmové kostýmy vystavovalo. Letos v únoru to byly šaty z filmů, v nichž hrála Iva Janžurová. Loni viděli lidé v Dubí oděvy z filmů, ve kterých si zahrála Alena Vránová, a o rok dříve Václav Vorlíček uvedl kostýmy ze svých snímků.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 18. října 2018

Očekáváme v 17:00 19°C

Celá předpověď