Koruna mírně posílila k oběma hlavním světovým měnám

foto Euro a dolarové bankovky na ilustračním snímku z 25. srpna 2003.

Praha - Česká koruna dnes mírně posílila k oběma hlavním světovým měnám. K euru oproti předchozímu závěru zpevnila o pět haléřů na 24,48 Kč/EUR, k dolaru o čtyři haléře na 22,95 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online k 17:00. I nadále ale zůstává koruna na nejslabších hodnotách za dlouhou dobu. Vůči euru byla koruna takto slabá naposledy loni v říjnu, oproti dolaru loni v prosinci.

Podle analytika Komerční banky Jana Vejmělka se silnější dolar podepsal na tlacích k oslabování středoevropských měn. "Jinak přetrvávala silná korelace mezi vývojem polského zlotého a české koruny, která je patrná od nečekaně razantního snížení úrokových sazeb ze strany polské centrální banky v minulém týdnu. Trhy spekulují, že ke stejnému kroku by mohla přistoupit i ČNB (Česká národní banka)," uvedl Vejmělek.

"Pro českou korunu bude velmi důležitá příští středa 20. září, kdy ve večerních hodinách bude zasedat americký FED, následně přespříští středa 27. září, kdy bude zasedat ve 14:30 Česká národní banka. Rozhodnutí obou centrálních bank má šanci pohnout s českou korunou," doplnil analytik Purple Trading Jaroslav Tupý. Podle něj se ale spíše předpokládá, že FED i ČNB udrží základní úrokovou sazbu na stávající úrovni. "Koruna nemá příliš šancí sázet na dobré zprávy z tuzemské ekonomiky a úrokový diferenciál je fakticky to jediné, na co může v současné době spoléhat," dodal Tupý.

Kurz české měny:

Předchozí závěr

Dnes kolem 17:00

Kč/EUR

24,53

24,48

Kč/USD

22,99

22,95

Zdroj: Patria Online

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 19:00 13°C

Celá předpověď