Koronavirus zvýšil zájem o stránky s pirátskými kopiemi filmů

foto Počítač, notebook, internet - ilustrační foto.

New York - Omezení pohybu ve snaze zabránit šíření koronaviru vedlo v řadě zemí po celém světě k výraznému růstu zájmu o internetové stránky s pirátskými kopiemi filmů. Vyplývá to podle serveru CNBC z údajů společnosti Muso, která se zabývá sledováním digitálního pirátství.

Například v Itálii se v posledních sedmi březnových dnech počet návštěv internetových stránek s pirátskými kopiemi filmů zvýšil o 66 procent oproti posledním sedmi únorovým dnům. Itálie byla první evropskou zemí, kterou pandemie koronaviru těžce zasáhla.

Ve Španělsku zaznamenala společnost Muso zvýšení počtu návštěv o polovinu, zatímco ve Francii a Spojených státech činil nárůst zhruba dvě pětiny a v Německu více než třetinu.

"Tento bezprecedentní růst návštěv internetových stránek spojených s filmovým pirátstvím v posledním březnovém týdnu ukazuje, že se stoupajícím počtem zemí zavádějících omezení pohybu a požadujících po obyvatelích izolaci se exponenciálně zvýšila poptávka po pirátském obsahu," uvedla společnost Muso.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je sobota 27. února 2021

Očekáváme v 5:00 2°C

Celá předpověď