Koronavirus odložil i šampionáty v Jižní Americe a Africe

foto Copa América, mistrovství Jižní Ameriky ve fotbale, skupina C, utkání Chile - Uruguay. Brankář Chile Gabriel Arias inkasuje gól, který mu vstřelil Edinson Cavani z Uruguaye (není na snímku).

Luque (Paraguay)/Yaoundé - Kvůli koronaviru bylo na příští rok odloženo fotbalové mistrovství Jižní Ameriky, které se mělo na přelomu června a července uskutečnit v Argentině a Kolumbii. Dnes o tom informovala jihoamerická fotbalové konfederace CONMEBOL. Odložen na neurčito byl i africký šampionát, který měl v dubnu hostit Kamerun.

Konfederace šampionát odložila poté, co obě pořadatelské země oznámily, že kvůli šíření nemoci COVID-19 minimálně na dva týdny uzavřou hranice. Koronavirus, kvůli němuž už bylo mimo jiné odloženo i mistrovství Evropy, si dosud ve světě vyžádal asi 180 tisíc nakažených a sedm tisíc mrtvých.

"Jde o výjimečné opatření s ohledem na nečekanou situaci. Bylo nutné zabránit dalšímu šíření viru," citovala agentura Reuters předsedu CONMEBOL Alejandra Domíngueze. "Nebylo snadné takto rozhodnout, ale na prvním místě je zdraví hráčů a celé jihoamerické rodiny," dodal.

Letošní Copa América se měla poprvé konat ve dvou zemích. Za rok se turnaj uskuteční prakticky ve stejném termínu, a to od 11. června do 11. července.

Mistrovství Afriky je kvůli koronaviru odloženo

Africký fotbalový šampionát, který měl v dubnu hostit Kamerun, byl dnes kvůli obavám z šíření koronaviru odložen na neurčito. Oznámili to v prohlášení zástupci africké fotbalové konfederace a organizátoři. Náhradní termín turnaje zatím nebyl stanoven.

Mistrovství Afriky, které se mělo hrát od 2. do 25. dubna, tak následuje příkladu finálových turnajů dalších kontinentů. Na letošek plánované šampionáty dnes na příští rok odložila také Evropa a Jižní Amerika.

"O novém termínu soutěže bude rozhodnuto podle vývoje situace a bude včas oznámen," řekl kamerunský ministr sportu Narcisse Mouelle Kombi.

Kamerun zatím eviduje oficiálně deset nakažených novým typem koronaviru.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 25. května 2020

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď