Koronavirus má někdejší "Bond girl" i herec Idris Elba

foto Ilustrační foto - Britský herec Idris Elba na snímku z 21. ledna 2018.

Washington - Ukrajinská herečka a modelka Olga Kurylenková, známá například svou rolí ve filmu s Jamesem Bondem Quantum Of Solace, se nakazila koronavirem. Pozitivní testy dnes oznámil také britský herec Idris Elba, který účinkoval například v seriálu The Wire - Špína Baltimoru či ve filmech z komiksového světa společnosti Marvel.

Herečka Olga Kurylenková. "Zavřená doma po tom, co mi vyšly pozitivní testy na koronavirus. Ve skutečnosti jsem nemocná už skoro týden. Moje hlavní symptomy jsou horečka a únava. Dbejte o sebe a berte to vážně," napsala čtyřicetiletá Kurylenková na instagramu, kde rovněž sdílela fotografii výhledu z okna svého domova.

Kromě role po boku herce Daniela Craiga v "bondovce" hrála Kurylenková také s Tomem Cruisem ve filmu Nevědomí či v britské historické satiře Ztratili jsme Stalina. Objevila se rovněž ve snímku režiséra Terryho Gilliama Muž, který zabil Dona Quijota.

Elba o své nákaze informoval na twitteru společně s videem, v němž apeluje na svoje fanoušky, aby byli co se týče nákazy co nejvíce transparentní a v případě jakéhokoliv podezření se izolovali a nechali otestovat. "Lidi, zůstaňte doma a buďte pragmatičtí. (...) Žádnou paniku," napsal herec, který se objevil rovněž ve snímcích Americký gangster či RocknRolla. Dodal, že zatím nepociťuje žádné symptomy nemoci, nechal se však otestovat po zjištění, že nedávno přišel do kontaktu s nakaženým.

Kurylenková a Elba se tím přidávají k řadě známých osobností, kteří onemocněli novým virem, jež postihl po celém světě již téměř 180.000 lidí a vyžádal si přes 7000 obětí. Nákazu již dříve oznámil například oscarový herec Tom Hanks a jeho manželka a herečka Rita Wilsonová, či choť kanadského premiéra Justina Trudeaua.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 1. března 2021

Očekáváme v 7:00 2°C

Celá předpověď