Koronavirus má i jeden fotbalista Slavie, tým do karantény nemusí

foto Fotbalový stadion Slavie v pražském Edenu.

Praha - Jeden z fotbalistů Slavie měl pozitivní test na nový koronavirus a je v izolaci. Celý tým na základě rozhodnutí pražské hygienické stanice do karantény nemusí, do čtvrtka mají hráči z preventivních důvodů klidový režim. Šéf ligového lídra a úřadujícího mistra Jaroslav Tvrdík na twitteru uvedl, že se v pátek čeká Pražany první kontrolní test a v pondělí se podrobí druhému.

Jde o druhý případ nákazy koronavirem v první fotbalové lize. Jednoho nakaženého hráče má také Mladá Boleslav, na jejímž hřišti má shodou okolností nastoupit Slavia v úterý při návratu do restartované sezony nejvyšší soutěže. Tvrdík chce hrát, pokud testy vyjdou negativně, podle něj by mužstvo už v pátek odpoledne mohlo trénovat.

Mladoboleslavští fotbalisté dnes absolvovali další test a všichni měli negativní výsledek. ČTK to sdělila mluvčí středočeských hygieniků Dana Šalamunová. V karanténě tak zůstává pouze hráč s pozitivním testem z první vlny.

V případě pozitivních případů rozhoduje o dalším postupu krajská hygienická stanice. "V rámci daného případu provedla hygienická stanice detailní epidemiologické šetření, z jehož dosavadních výsledků neplyne nutnost nařízení karanténních opatření pro ostatní hráče (Slavie)," uvedl tiskový mluvčí pražské hygienické stanice Zbyněk Boublík v prohlášení, které zaslal ČTK.

Pražané přerušili trénink hlavně z preventivních důvodů. "Aktuálně je v rámci předběžné opatrnosti s klubem domluven do čtvrtka tohoto týdne klidový režim pro všechny hráče. Dále rovněž zvýšený zdravotně-preventivní dohled, spočívající v navazující trojfázové sérii testů všech hráčů, vždy v několikadenních časových odstupech, zatím s časovým horizontem do 1. června," dodal Boublík.

Slávisté byli plošně testováni v pondělí. Identitu pozitivně testovaných Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže, kluby ani hygienické stanice neoznamují. Nakažený slávista příznaky nemoci covid-19 neměl.

"Hráč se nyní nachází v domácí izolaci a je mimo veškerý kontakt s ostatními hráči, u kterých naopak včera provedené testy skončily s negativním výsledkem. Negativní výsledek testu měli i členové realizačního týmu a další pracovníci zajišťující chod A-mužstva," uvedl Boublík.

Pražané měli dnes odpoledne sehrát s druholigovou Jihlavou první přípravný zápas před obnovením ročníku, utkání ale zrušili. V klidovém režimu bude celý klub z Edenu.

"V domácím prostředí do pátku zůstávají i všichni kluboví zaměstnanci. Stejně tak dochází ke zrušení činnosti části slávistické mládeže, která se připravuje v areálu v Edenu. Dojde také k opětovné dezinfekci klubových prostor," uvedl tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

LFA informovala, že od pátku do pondělí bylo v kompletním prvním kole na koronavirus otestováno 1442 osob z 32 klubů první a druhé ligy. Pozitivní případy byly dva, mladoboleslavský hráč stejně jako nakažený slávista neměl příznaky covidu-19.

Kluby první a druhé ligy musejí před obnoveným začátkem soutěže absolvovat dva testy v rozmezí pěti až šesti dnů. Výsledky druhého testu musejí být k dispozici 24 hodin před úvodním zápasem. Třetí test hráči a realizační týmy všech klubů podstoupí mezi základní částí a nadstavbou.

Sezona profesionálních soutěží byla v Česku kvůli pandemii přerušena před polovinou března a znovu rozběhnout se má po více než dvouměsíční pauze sobotní dohrávkou 23. ligového kola mezi Teplicemi a Libercem. Zápasy 25. kola nejvyšší soutěže se mají hrát v úterý a ve středu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pátek 3. července 2020

Očekáváme v 19:00 22°C

Celá předpověď