Kornfeil se po pádu na GP Ameriky podrobil operaci klíční kosti

foto Jakub Kornfeil (vpředu) v v závodu Moto3 motocyklové Velké ceny Argentiny.

Austin (USA) - Jakub Kornfeil se bezprostředně po Velké ceně Ameriky silničních motocyklů podrobil operaci zlomené pravé klíční kosti a doufá, že z Austinu odletí brzy domů. Český jezdec se zranil při nezaviněném pádu během nedělního závodu třídy Moto3.

Kornfeil do závodu odstartoval z patnácté pozice a pohyboval se v čelní skupině, kde se přetahoval o desáté místo s Romanem Fenatim. V desátém kole před ním jedoucí italský závodník upadl a šestadvacetiletý kyjovský rodák neměl šanci se mu vyhnout. Pro oba tak Grand Prix skončila v kačírku, český jezdec navíc utrpěl zlomeninu klíční kosti.

"Měl jsem výborný start a hned jsem 'smáznul' nějakých osm pozic. Byl to pěkný souboj, pořád se předjíždělo a jízdu jsem si moc užíval. Jednou si tam na mě Fenati hodně tvrdě vyšlápl, tak jsem si řekl, že je potřeba mu to vrátit. To jsem udělal a v něm pochopitelně, jak se říká, bouchly saze," popsal Kornfeil v tiskové zprávě souboj s jezdcem, jenž je znám svým nevybíravým, až agresivním chováním na trati. Do MS se letos Fenati vrátil poté, co loni v září během Velké ceny San Marina zmáčkl brzdu soupeři a do konce sezony přišel o závodní licenci.

"V nekonečné pravé zatáčce kolem věže se dostal pode mě a já viděl, jak mu ujíždí zadek. Dostal highsidera a já nemohl nic dělat. Jeho motorka mě smetla a já tvrdě sletěl k zemi. Ještě na okruhu mně udělali rentgen a ten potvrdil zlomeninu pravé klíční kosti. Doufám, že se dneska podaří všechno vyřešit, abych mohl zítra odletět domů," uvedl Kornfeil po nedělním závodu v Texasu.

Mistrovství světa pokračuje za tři týdny Velkou cenou Španělska v Jerezu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je úterý 25. února 2020

Očekáváme v 13:00 10°C

Celá předpověď