Kornfeil pojede nadále ve třídě Moto3, zůstává ve stejném týmu

foto Velká cena České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů, 5. srpna 2018 v Brně. Jakub Kornfeil z ČR obsadil třetí místo v kategorii Moto3.

Praha - Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil bude i nadále závodit v mistrovství světa ve třídě Moto3. Pětadvacetiletý český reprezentant v minulých dnech několikrát uvedl, že plánuje přestoupit do kategorie Moto2, ale nakonec bude pokračovat v týmu Redox Prüstel GP. Aktuálně šestý muž průběžného pořadí seriálu s německým týmem podepsal novou smlouvu.

"Je skvělé, že jsem podepsal tak brzy. Můžu být o něco klidnější a plně se soustředit na konec roku. Mám velkou radost, že jsme opět dospěli k dohodě s týmem Prüstel GP," uvedl Kornfeil v tiskové zprávě. Své angažmá pro příští sezonu oznámil krátce po domácí Velké ceně České republiky v Brně, kde obsadil třetí místo a podruhé v sezoně vystoupil na stupně vítězů.

Kornfeil má aktuálně 77 bodů a ve druhé polovině sezony chce vylepšit současnou šestou příčku. "S týmem si perfektně rozumíme, materiál je skvělý stejně jako personál. Od tohoto utíkat by byla velká škoda, protože cítím, že v Moto3 můžeme ještě hodně dokázat," řekl.

Rodák z Kyjova zároveň přiznal, že chtěl přestoupit do vyšší kategorie. "Najít solidní místo bylo ale velmi složité. Navíc vidíme, že v Moto3 dokážeme bojovat o pódia. Do dalšího roku chci dát ještě víc a prát se o horní patra tabulky v každém závodě," uvedl Kornfeil.

Jeden ze dvou pravidelných českých účastníků MS si první start v šampionátu připsal v roce 2009, od další sezony jezdí seriál pravidelně. Aktuálně má na svém kontě 155 startů. Nejlepším Kornfeilovým výsledkem jsou druhá místa z Velké Británie 2015 a Malajsie 2016. Příští rok jej čeká jubilejní desátá úplná sezona v nejslabší kategorii a bude znovu nejzkušenějším jezdcem ve startovním poli.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je neděle 26. května 2019

Očekáváme v 17:00 23°C

Celá předpověď