Kopecký doma dál kraluje, popáté vyhrál Valašskou rallye

foto Valašská rallye, první závod seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích, 31. března 2019 ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku. Zleva druzí Petr Uhel a Václav Pech, vítězná posádka Jan Kopecký a Pavel Dresler a třetí Filip Mareš a Jan Hloušek.

Valašské Meziříčí - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký si připsal rekordní páté vítězství na Valašské rallye a úspěšně vykročil za sedmým českým titulem. Sedmatřicetiletý pilot porazil v úvodním závodě seriálu s vozem Škoda Fabia R5 druhého Václava Pecha o více než minutu, třetí skončil Filip Mareš.

Kopecký vyhrál na Valašské rallye všech čtrnáct rychlostních zkoušek. Na domácích tratích ovládl již 24. závod v řadě. "Neměli jsme žádné problémy. Všechno fungovalo, jak má," řekl Kopecký spokojeně. "Od nás se nečeká nic jiného než výhra a jsme rádi, že jsme to potvrdili. Navíc vyšlo skvělé počasí. Cesty byly zametené, takže to klouzalo podstatně méně než loni. Užili jsme si to," doplnil pro mediasport.cz.

Úřadující mistr světa v kategorii WRC2 litoval, že se do souboje o vítězství nezapojili Pech a Koči. "Mohlo to být zajímavější," pousmál se Kopecký. "Podle výsledků to sice vypadá jednoduše, ale ještě v sobotu to bylo těsné a rozdíl nebyl velký," uvedl Kopecký, který měl po první etapě v čele náskok 27 sekund. "V neděli jsme náskok trochu zvýšili a užili si rallye. Nevím, jestli to bylo tím, že Honza zatáhl nebo kluci zpomalili," doplnil jej navigátor Pavel Dresler.

Zatímco o vítězi nebylo pochyb, o druhé místo bojoval Pech se Slovákem Martinem Kočim. Jejich souboj rozhodly technické problémy Kočiho v předposledním testu, kdy ztratil téměř minutu a klesl na čtvrtou pozici. V závěru ho tak předstihl i Mareš.

"Byl to krásný závod. Celý víkend jsme se s Pechem tahali o druhé místo, už jsme se dostali před něj, ale už při výjezdu z (posledního) servisu jsme cítili, že s autem něco je. Nedalo se udržet na cestě. Nevíme, co se stalo, ale museli jsme zvolnit," řekl Koči.

Již tradiční druhé místo za Kopeckým obsadil Pech, jenž ale uznal, že mu pomohly problémy slovenského soka. "Musím upřímně říct, že jsem nečekal, že pojede tak rychle. Kdyby se jelo v regulerních podmínkách, tak by asi byl druhý on," řekl Pech, jenž byl ale spokojený se zimním vylepšením svého fordu. "Auto je to výrazně lepší. Lépe se mi řídí, mohu být agresivnější. Cítíme se lépe," řekl.

Nadšený z umístění na stupních vítězů byl třetí Mareš, přestože si také byl vědom toho, že mu "spadly" do klína. "V sobotu jsem se rozkoukával po zimě, ale postupně jsme přidávali na tempu a nakonec jsem se dostal ke třetímu místu, i když nám pomohly trable soupeřů. Určitě máme ještě na čem pracovat, abychom se zapojili do soubojů s nejlepšími," uvedl Mareš.

Druhým dílem mistrovství ČR bude Rallye Šumava Klatovy, která se uskuteční 26. a 27. dubna.

Kowax Valašská rallye ValMez, první závod seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:31:29,6, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -1:05,1, 3. Mareš, Hloušek (Škoda Fabia R5) -1:42,6, 4. Koči, Mozner (SR/Škoda Fabia R5) -2:14,5, 5. J. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) -2:20,6, 6. Kopáček, Rendlová (Škoda Fabia R5) -2:40,3, 7. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia R5) -2:47,7, 8. Grzyb, Wróbel (Pol./Škoda Fabia R5) -2:59,1.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je neděle 21. července 2019

Očekáváme v 1:00 19°C

Celá předpověď