Kopecký vyhrál potřetí v řadě Rallye Pačejov

foto Rallye Pačejov, závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích, 1. října 2022 Horažďovice, Mečichov. Jan Kopecký, Jan Hloušek.

Horaždovice (Klatovsko) - Již jistý český šampion Jan Kopecký vyhrál potřetí v řadě Rallye Pačejov, předposlední závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Druhý skončil s odstupem dvanácti sekund Filip Mareš a třetí byl Dominik Stříteský. Před závěrem šampionátu je jasné, že Mareš skončí druhý i celkově.

Čtyřicetiletý Kopecký, jenž si na předešlé Barum rallye ve Zlíně zajistil devátý titul v kariéře, byl v čele soutěže od první rychlostní zkoušky. Nakonec sice vyhrál jen pět z dvanácti měřených testů, první místo ale neopustil. Zbývajících sem erzet, včetně tří posledních, vyhrál Mareš.

Favorizovaný Kopecký ale dnes na prvním testu navýšil náskok na téměř 18 sekund a poté již mohl rallye bez zbytečného riskování kontrolovat.

"Ke startu na Pačejově jsem přistupoval stejně jako ke všem ostatním soutěžím. Soustředili jsme se na kvalitní přípravu posádky i vozu, abychom potom mohli předvádět rychlou a zároveň spolehlivou jízdu. Polevit v tempu na trati nejde, protože tím klesá i soustředění a zvyšuje se prostor pro chybu," uvedl Kopecký v tiskové zprávě Škody.

Spokojený byl nakonec i Mareš. "Nedělali jsme žádné zbytečné chyby. Na každou sekci se nám podařilo připravit vhodné nastavení vozu i dobře zvolit pneumatiky. Prostor pro další zrychlení vidím zejména na mokrém povrchu," řekl Mareš po rallye, kterou provázelo deštivé počasí.

Domácí šampionát zakončí 3 Städte rallye s centrem v německém Waldkirchenu v polovině října.

Agropa Rallye Pačejov, závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Hloušek 1:18:48,9, 2. Mareš, Bucha (všichni Škoda Fabia Rally2 Evo) -12,0, 3. Stříteský, Hovorka (Škoda Fabia R5) -46,6, 4. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) -1:29,1, 5. Jirásek, Machů -4:30,6, 6. Von Thurn und Taxis, Ettel (Něm.) -4:56,5, 7. Soldát, Winzig (všichni Škoda Fabia R5) -6:29,8, 8. Vlček, Skripová (Hyundai i20 R5) -6:46,8.

Průběžné pořadí MČR (redukovaný počet bodů): 1. Kopecký 322,5, 2. Mareš 269,5, 3. Stříteský 227,5.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 7. února 2023

Očekáváme v 21:00 -5°C

Celá předpověď